İl İçi ve İller Arası Öğretmen Atama Kontenjanları Adil Olmalıdır

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılı il içi ve iller arası öğretmen atama takvimini yayımladı. Anadolu Eğitim Sendikası AES'de il içi ve iller arası atama kontenjanlarına dair taleplerini MEB'e iletti.

42949
Daha Fazla Göster

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 22 Mayıs-25 Mayıs tarihleri arasında il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları alınacağını duyurdu. 30 Mayıs gününe kadar başvuru sonuçları açıklanarak, kararnamelerin çıkması sağlanacaktır. 8 Haziran’dan itibaren ilişik kesme işlemlerinin yapılacağı MEB tarafından duyuruldu.

Bu kapsamda Anadolu Eğitim Sendikası AES söz konusu yer değiştirmelerin adaletli yapılabilmesi için, atama kontenjanlarının adil ve şeffaf olarak belirlenmesi, hemen ardından yapılacak il dışı atamalar için kontenjanların eşitlik ilkesi gözetilerek belirlenmesinin önemini belirten başvuru yazısını MEB’e iletti.

Öğretmenlerin Adil ve Şeffaf nakil beklentisi! Milli Eğitim Bakanlığı MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne İKGM yapılan atama kontenjanları konulu talep yazısında yıllar itibariyle adil, şeffaf bir yer değiştirme beklentisi içinde olmuş öğretmen camiası için atama dönemleri her zaman heyecanlı dönemler olarak akılda kalmıştır.

İl içi ve iller arası için adil kontenjan! Bölgeler arasındaki farklar veya bir şehir merkezindeki mahalleler arasındaki farklar zorunlu olarak yer değiştirme taleplerini azaltmamış aksine artmasına neden olmuştur. Bu noktada en büyük beklenti; doğal olarak il dışı atamalardan önce yapılan il içi atamaların yapılması sırasında, adil bir anlayışla kontenjanların eşit bir şekilde belirlenmesidir.

Zorunlu bölgelerde çalışarak zorunlu hizmetini tamamlamış kontenjan boşluğundan dolayı yer değişikliği yapılmayan öğretmenler için bu durum çok önemlidir. İller bazında konu üzerinde hassasiyet gösterilmesi talebi MEB’e iletildi. MEB’e iletilen talep yazısı için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İl İçi ve İller Arası Öğretmen Atama Kontenjanları Adil Olmalıdır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!