İl İçi Yer Değiştirmede Tüm Kadrolar Duyurulsun Talebi

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Eğitim-İş tarafından 2019 yılı il içi yer değiştirmelerinde tüm kadroların duyurulması talep edildi. İşte MEB’e yapılan başvuru!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öğretmenlerin il içi yer değiştirme süreci bugün başlamaktadır. Başvuruları 21-24 Mayıs 2019 tarihleri arasında alınacak ve atamalar ve kararname işlemleri valiliklerce en geç 29 Mayıs 2019 tarihine kadar sonuçlandırılacaktır. Ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri 14 Haziran 2019 tarihinden itibaren başlatılacaktır.

Gelen bilgilere göre bazı illerde boş kadrolar duyurulmamaktadır. MEB’in valilikleri uyararak tüm kadroların ilan edilmesini talep edildi.

Sadece boş kadrolar değil kurumlardaki tüm kadrolar ilan edilmelidir. Böylece norm fazlası öğretmeni bulunan kurumlar da öğretmenler tarafından görülebilecek ve açık olan olmayan tüm okulların tercih edilebildiği il içi yer değiştirmelerde öğretmenlerin tercihlerini sağlıklı yapmaları sağlanmış olacaktır.

Bakanlığa gönderilen yazı tam metni:

Öğretmenlerin il içi yer değiştirme sürecine ilişkin olarak bazı illerde Milli Eğitim Müdürlüklerince münhal kadrolar ilan edilirken bazı illerde ilan edilmemektedir.

Bu durumda öğretmenler okulları telefon ile arayarak ya da başka yöntemlerle boş kadroları öğrenmeye çalışmaktadırlar.

İl içi yer değiştirmelerde münhal kadrosu bulunan ya da bulunmayan tüm kurumlar sisteme yansıtılıyor olsa da boş kadroların bilinmesi daha anlamlı olmaktadır.

Kaldı ki sadece boş kadrolar değil kuramlardaki tüm kadrolar ilan edilmelidir. Böylece norm fazlası öğretmeni bulunan kurumlar da öğretmenler tarafından görülebilecek ve tercihlerine katkı sunulabilecektir.

Bu nedenle valiliklere gerekli uyarıların yapılarak okullardaki kadroları ilan etmelerinin sağlanmasını ve sonucundan sendikamızın da bilgilendirilmesini talep ederim.

pdf.jpg

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İl İçi Yer Değiştirmede Tüm Kadrolar Duyurulsun Talebi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!