1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İl İl Koronavirüs Haritası! Mahalle Mahalle Covit-19 Türkiye Vaka Haritası
İl İl Koronavirüs Haritası! Mahalle Mahalle Covit-19 Türkiye Vaka Haritası

İl İl Koronavirüs Haritası! Mahalle Mahalle Covit-19 Türkiye Vaka Haritası

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından 7 Nisan 2020 tarihli koronavirüs vaka ve kayıp detayları açıklandı. Özellikle Ankara, İstanbul, İzmir ve birkaç ilimize dair mahalle mahalle koronavirüs interaktif harita da yayımlandı.

A+A-

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 7 Nisan 2020 Salı günkü koronavirüs vaka ve kayıp sayıları ile iyileşen hastalara dair tüm detayları yayımladı. Öte yandan 6 Büyükşehir'e ait ve Türkiye Geneline dair interaktif Covit-19 "Koronavirüs" vaka haritası da yayımlandı. İl il koronavirüs haritasında hangi mahallede, hangi bölgede vakalarda yoğunluk var görülmektedir.

İL İL KORONAVİRÜS VAKA HARİTASI

İl İl Koronavirüs vaka haritasına aşağıdaki FOTO GALERİ haberimizden direkt erişim sağlayabilirsiniz. Bu haberimizde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yeni vakalara ve önlemlere dair açıklamalarına da yer verdik. İşte 7 nisan 2020 tarihli koronavirüs vaka detayları ve devamında il il koronavirüs haritası:

- Koronavirüs TÜRKİYE Haritası,

- Koronavirüs İstanbul Haritası,

- Koronavirüs Ankara Haritası,

- Koronavirüs İzmir Haritası,

- Koronavirüs Sakarya Haritası,

- Koronavirüs Kocaeli Haritası,

- Koronavirüs Zonguldak Haritası'na aşağıdaki FOTO galeriden direkt erişim sağlayabilirsiniz. 

Sağlık Bakanı Koca: Son 24 saatte vefat sayısı 76 oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüste (Kovid-19) son 24 saatte vaka sayısının 3 bin 892, vefat sayısının 76 olduğunu, toplam vefat sayısının 725'e ulaştığını bildirdi. 

- Kovid-19 tedavisi tamamlanarak taburcu edilen toplam kişi sayısının 1582 olduğunu söyledi.

- bugün itibarıyla toplam test sayısının 228 bin 868'e, vaka sayısının ise 34 bin 109'a ulaştığını ifade etti.

- Dün ülkemizi dışarıya karşı izole etmeye çalışıyorduk, izolasyon kuralına şimdi şehir şehir uymamız zorunludur dedi.

- Toplum Bilimleri Kurulu adında yeni bir kurul oluşturduk. Kurul, süreçle ilgili öngörü çalışmaları yapacak, toplumsal öneriler getirecek açıklamasında bulundu.

- Her yaşta, olağanüstü bir hızla bulaşabilen virüsle karşı karşıyayız. Vücut direncine bağlı olarak herkeste hastalık belirtisi çıkabiliyor diye konuştu.

- Artık genç yaşlardaki hastaların da kaybına tanık oluyoruz. Yaş bir güvence olarak algılanmamalıdır ifadesinde bulundu.

- Hastalarımızda akciğer enfeksiyonuna geçiş oranında azalma sağladık, ilaç tedavisine erken başlamamızın bunda büyük rolü olduğunu düşünüyoruz dedi.

- Evde izole edilmesi gerekenleri dijital yöntemle takip edeceğiz. Gerektiğinde hemen uyaracağımız sistemin hazırlıklarını tamamladık açıklamasında bulundu.

- Türkiye genelindeki dağılımda İstanbul, Ankara, İzmir, Körfez, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak bu noktalarda yoğunluk fazla diye konuştu.

- Türkiye'de 60 yaş altı vakalarda ölüm oranının yüksekliğine dair yanlış bilgi vardı. 60 yaş altı komorbid hastalığı olmayanların toplam içindeki payı yüzde 10 ifadesinde bulundu.

- Erciyes Üniversitesi'nden Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ile Ankara Üniversitesi'nden Aykut Özkul virüsü izole etmeyi başardılar dedi.

- Vakaların izole olmalarını, evde takibini, hareketliliğini, dışarı çıkıp çıkmadığını görmek üzere bir aplikasyon geliştirildi açıklamasında bulundu.

- Süreci takip ederken olumlu gözlemlerimiz var. Bunların istikrar ve trend kazanmasını bekliyoruz diye konuştu.

- Şu an bütün Türkiye'de yoğun bakımlardaki doluluk oranımız yüzde 62-63'ü geçmedi ifadesinde bulundu.

- sağlık çalışanları için "Yeni bir atama sürecini başlattık, önümüzdeki birkaç gün içinde bu süreç sonuçlanmış olacak dedi.

- İş yerlerinde toplu alanlarda ve iş yeri ortamında maske zorunlu. Bununla ilgili yer yer denetimler yapılacak açıklamasında bulundu.

- Dünyada sağlık altyapısı en güçlü olan ülkelerdeniz, hatta nüfusa göre Avrupa ülkelerinden en az 2 kat solunum cihazı olan bir ülkeyiz diye konuştu.

- Eczanelerde maske satışı asla söz konusu olmayacak. Bedava vermek istiyorlarsa verebilirler. Parayla maske satılmayacak ifadesinde bulundu.

İl İl koronavirüs "Covit-19" haritası için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.