1. HABERLER

  2. MEB PERSONEL

  3. İl Milli Eğitim Müdürü Hariç İl Milli Eğitim Disiplin Kurulunda Görüşülecek
İl Milli Eğitim Müdürü Hariç İl Milli Eğitim Disiplin Kurulunda Görüşülecek

İl Milli Eğitim Müdürü Hariç İl Milli Eğitim Disiplin Kurulunda Görüşülecek

Milli Eğitim Bakanlığı görüş talebi yazısına verdiği cevapta İl Milli Eğitim Müdürü Hariç disiplin...

A+A-

Türk Eğitim-Sen 19 Ocak 2015 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı’na resmi yazarak, "Kademe ilerlemesinin durdurulması" ceza teklifinin İl Milli Eğitim Disiplin Kurulunda mı yoksa İl Disiplin Kurulunda mı görüşüleceği hakkında görüş yazısı istedi.

Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen 19 Ocak 2015 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığından, İl Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı olarak görev yapan tüm eğitim-öğretim, genel idare, teknik ve yardımcı hizmetler personelinin, haklarında yapılan disiplin soruşturması sonucunda "Kademe ilerlemesinin durdurulması" cezası ile cezalandırılması teklifi getirildiğinde, bu teklifin İl Milli Eğitim Disiplin Kurulunda mı yoksa İl Disiplin Kurulunda mı görüşüleceği konusunda görüş istedi.

MEB ise 2 gün sonra Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen’e cevap gönderdi. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen cevapta; İl Milli Eğitim Müdürü hariç, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurulularda görev yapan eğitim-öğretim, genel idare, teknik ve yardımcı hizmetler personeli hakkında yapılan soruşturma sonucunda getirilen "Kademe ilerlemesinin durdurulması" cezası ile cezalandırılması teklifinin İl Milli Eğitim Disiplin Kurulunda görüşülmesinin uygun olacağı belirtildi.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.