İl ve İlçe Müftüleri Nikah Kıyabilecek

Nüfus Hizmetleri Kanun Tasarısı çerçevesinde Nüfus Hizmetleri Kanununda bulunan tanımlar yeniden masaya yatırılacak ve yeni ifadeler Nüfus Hizmetleri Kanun Tasarısına eklenecek.

32869
Daha Fazla Göster

Nüfus Hizmetleri Kanun Tasarısı çerçevesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne(TBMM) görüşülmek üzere geldi. Nüfus Hizmetleri Kanun Tasarısıyla il ve ilçe müftülükleri evlendirme memurları arasına dahil edilmesi planlanıyor.

Nüfus Hizmetleri Kanun Tasarısı çerçevesinde Nüfus Hizmetleri Kanununda bulunan tanımlar yeniden masaya yatırılacak ve yeni ifadeler Nüfus Hizmetleri Kanun Tasarısına eklenecek. Eklenecek olan bu ifadeler ; ” Veri Paylaşım kurulu” ve “yetkili idaresi” şeklinde olacak. Elektronik ortamda tutulacak olan veriler aile kütüklerinde kişiye ait tek kayıt olarak tutulacak.

Elektronik ortamda tutulacak olan veriler kişiye ait tek bir veri tabanında tutulup, kişinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ile ilişkilendirilerek sunuma açılacak. Bu konuda İç İşleri bakanlığı yetkilendirilecek.

” Veri Paylaşım kurulu” ve “yetkili idaresi” tanımları ile birlikte Nüfus Hizmetleri Kanun Tasarısı şekillendirilmiş olup Müftülere de yeni yetkilere sahip olacak. İl ve İlçe müftülükleri böylelikle evlendirme memurları arasına dahil edilmiş olacak. Müftülerde nikah kıyabilme yetkisine sahip olacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İl ve İlçe Müftüleri Nikah Kıyabilecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!