İlde Sağlıkta En Yetkili İsim Sağlık Müdürü Olacak

Sağlık sistemi koruyucu ve tedavi edici olarak iki bölüme ayrılmaktadır. İllerdeki yapılandırma bu şekilde revize edilmesi planlanmaktadır. İl Sağlık Müdürlüğü ildeki sağlık sisteminin sorumlusu ve tek yetkilisi olarak görev atfedilmekte olup İl Halk Sağl

12858
Daha Fazla Göster

663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname 2.11.2011 tarihli ve 28103 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş ve Bakanlık Teşkilatı Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Türkiye İlaç ve Tıbbî Cihaz Kurumu ve Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü şeklinde yeniden yapılandırılmıştır.

Aradan geçen yaklaşık dört yıl içinde yeni kurulan ve Sağlık Bakanlığına bağlı çalışan birimlerin performansları değerlendirildi. Gerek görev dağılımları gerekse verimlilik karneleri farklı açılardan izlendi. Zaman içinde bazı konularda başarılı bulundu bazı konularda da yapılacak çok işlerin olduğu ve yapılamadığı gözlenmektedir.

Mymemur ekibi olarak Sağlık Bakanlığı yetkililerinden aldığımız bilgiler göre; Gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda sağlık sistemini daha aktif ve dinamik yapısını güçlendirme ihtiyacı doğmaktadır. İllerdeki yetki ve görev dağılımlarını yeniden düzenlemek, insan kaynaklarının daha verimli kullanmak amacıyla çalışmalara hız verildiğini ifade ettiler.

Sağlık sistemi koruyucu ve tedavi edici olarak iki bölüme ayrılmaktadır İllerdeki yapılandırmada bu şekilde revize edilmesi planlanmaktadır. İl Sağlık Müdürlüğü ildeki sağlık sisteminin sorumlusu ve tek yetkilisi olarak görev atfedilmekte olup İl Halk Sağlığı müdürlüğü daha çok koruyucu sağlık hizmetlerinde sorumlu olacaktır.

İlerleyen günlerde daha ayrıntılı bilgi ve belgeler açıklanacak olup, bizi takip etmeye devam ediniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İlde Sağlıkta En Yetkili İsim Sağlık Müdürü Olacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!