1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. İletişim Başkanlığı 38 Memur Alımı Yapacak
İletişim Başkanlığı 38 Memur Alımı Yapacak

İletişim Başkanlığı 38 Memur Alımı Yapacak

Cumhurbaşkanlığı, İletişim Başkanlığına iki farklı ilanla 29 iletişim uzmanı ile 9 sözleşmeli memur alımı yapılacak. İletişim Başkanlığı personel alımı şartları ve başvuru detaylarına My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

İletişim Başkanlığına sınavla 29 iletişim uzman yardımcısı alımı ile sözleşmeli personel alımı olmak üzere iki farklı ilan yayımladı. İletişim Uzman Yardımcısı unvanıyla atama yapılabilecek azami kadro sayısı 29 adettir. Giriş sınavını kazananların atamaları GİH sınıfından 8 ve 9’uncu derece kadrolara yapılacaktır.

Ayrıca İletişim Başkanlığı merkez teşkilatında boş bulunan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 4/B maddesi kapsamındaki sözleşmeli personel pozisyonlarına 9 Basın-Enformasyon personeli alımı için başvuru detaylarını My Memur olarak sizler için hazırladık.

29 iletişim uzman yardımcısı alımı için sınav başvurusu 14 - 18 Ocak 2019 tarihleri arasında, 9 sözleşmeli personel alımı için sınava başvuru 14-31 Ocak 2019 tarihleri arasında olacak.

29 İletişim Uzman Yardımcısı alımı sınavına başvurabilmek için; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde sayılan genel şartları taşımak, 1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, siyasi bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, işletme ve iktisat fakültelerinden İletişim fakültelerinden (15 kişi), Mühendislik fakültelerinden (bilgisayar, yazılım, elektronik, elektrik ve elektronik, elektronik ve haberleşme bölümleri – 4 kişi) veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.

Müracaat şartlarını taşıyan tüm adaylar “ön eleme yazılı yarışma” sınavına davet edilecektir. İlgili bölümlerden herhangi birine yeterli başvurunun olmaması halinde, diğer bölümlerden de alım yapılabilecektir.

Sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi, Başkanlık resmi internet sitesinden ilan edilecektir. Sınava katılabilecek adaylara ilişkin duyuruda, sınav programına ve sınavın yapılacağı adreslere ve diğer hususlara ilişkin bilgilere de yer verilecektir.


9 Basın-Enformasyon Personeli pozisyonu için aranılan şartlar: (a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48’inci maddesinin (A) fıkrasının 4, 5, 6 ve 7’nci bentlerinde belirtilen şartları taşımak gerekiyor.

Halkla ilişkiler ve tanıtım, iletişim, sosyoloji, tarih, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, karşılaştırmalı uluslararası siyaset, gazetecilik ve ekonomi alanlarından birinden mezun olmak veya yüksek lisans yapmış olmak gerekiyor.

Başkanlık uygun gördüğü bölümlerden de takdir yetkisini kullanarak alım yapabilecektir.

ÖSYM Başkanlığınca yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (YDS) katılarak (A) düzeyinde yabancı dil bildiğini belgelemek veya bu seviyede bildiğine ilişkin uluslararası geçerliliği bulunan bir dil belgesine sahip olmak (Yabancı dil belgesinin 2017-2018 yılları içerisinde alınmış olması),

İkinci bir dil bilmek tercih sebebi sayılacaktır, Simültane tercüme yapabilen personel diğer başvuran adaylara göre tercih sebebi sayılacaktır. Erkek adaylar için, askerlik hizmetini yapmış veya tecilli/muaf olmak gerekiyor.

29 personel alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

9 personel alımı ilanı için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler