1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İlk 10 Bin POMEM Polis Memuru Alımında Önlisans Taban Puanı Düştü
İlk 10 Bin POMEM Polis Memuru Alımında Önlisans Taban Puanı Düştü

İlk 10 Bin POMEM Polis Memuru Alımında Önlisans Taban Puanı Düştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan 10 bin POMEM polis memuru alımı açıklaması geldi. 10 bin polis memuru alımı başvurularında önlisans ve lisans taban puanlarına dair detaylar My Memur haberde.

A+A-

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu 8 Eylül 2019 itibarıyla katıldığı televizyon programında POMEM polis alımlarına dair önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu lisans ve önlisans taban puanlarına dair detayları da açıklandı. Taban puanların düşüğ düşmeyeceği konusuna netlik getirildi. POMEM polis alımlarında önlisans taban puanların düşüp düşmeyeceğini araştıran adaylar için nihai yanıt geldi.

İşte Soylu’nun katıldığı TV programındaki açıklamaları tam metni:

Biz bu konudaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 10 bin POMEM alımı devam edebilecek denebilir mi sorusuna Sayın Soylu; "bu alımla ilgili hazırlıkları arkadaşlarımız yapıyor" açıklamasında bulundu.

POMEM BARAJ PUANININ DÜŞÜRÜLMESİ BAKAN SOYLU'NUN CEVABI

POMEM puan barajı 60'tan 55'e düşürülsün diyorlar baraj mağdurları şeklinde TV programcısının okuduğu mesaj üzerine Sayın Süleyman Soylu Şunları söyledi: 70'ten 65'e düşürülsün, 65'ten 60'a düşsün, 60'tan 55'e düşürülsün! Şöyle oluyor: Hakan bey ben size de söyliyeyim bu sefer 500 bin kişi giriyor ve bizim bir alımımız maalesef 1 yıl sürüyor.

Bizim polise ihtiyacımız var, biz bu ihtiyacımızı karşılamak için bir baraj koymak zorundayız. Biz 70'ten 65'e düşürdük şimdi 65'ten 55'e düşürülsün, 60'tan 55' düşürülsün bu mümkün değil açıklamasında bulundu.

BU kapsamda lisans için herhangi bir KPSS puan değişikliği olmazken önlisans için 5 puan düşürülecek. Lisans mezunları için POMEM polis alımlarında 60 KPSS puanı istenirken önlisans için 65 KPSS puanı istenecek. Önlisans’ta 70’ten 65’e düşürüleceğini Bakan Soylu yineledi. Fakat başka bir puan değişikliği olmayacağını da ifade etti.

SON POMEM ALIMINDAKİ KPSS PUAN ŞARTI NASILDI?

KPSS’de Bakanlıkça belirlenecek taban puan veya üzerinde puan almış olmak, (Lisans mezunları için 2017 veya 2018 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (60,00), önlisans mezunları için 2016 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (70,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.) gerekiyor. Önlisans polis alımlarında 70 puan 65’e çekildi!

Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları için POMEM Giriş yönetmeliğinin 8’inci maddesinin (c) bendinde belirlenen puanın en az % 80’ini almış olmak, (Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocukları için 2017 veya 2018 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden en az (48,00), 2016 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (56,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak.)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler