1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İlkokullarda Yetiştirme Kursları (İYEP) Ek Ders Ücreti Ne Kadar Olacak
İlkokullarda Yetiştirme Kursları (İYEP) Ek Ders Ücreti Ne Kadar Olacak

İlkokullarda Yetiştirme Kursları (İYEP) Ek Ders Ücreti Ne Kadar Olacak

İlkokul 3. Ve 4. Sınıflarda kazanılması gereken öğrenimlerinin yeterli düzeyde edinilmemesi durumunda, öğrencilerin bu alanda ki öğrenme eksikliklerini gidermek için yetiştirme programı uygulaması getirildi. Öğretmenlerin alacağı ek ders ücreti ne kadar?

A+A-

İlkokullarda Yetiştirme Programı nedir? İlkokulların 3. Ve 4. Sınıflarına devam eden öğrencilerin, önceki yıllarda Türkçe ve Matematik dersleri öğretim programlarında yer alan ve ilkokullarda yetiştirme programı kapsamında belirtilen kazanımları yeterli düzeyde edinememeleri durumunda söz konusu öğrencilerin bu eksikliklerini gidermeyi amaçlayan programa yetiştirme programı ya da destekleme ve yetiştirme kursu denir.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada ; “herkes için kaliteli ve erişilebilir eğitim hizmetinin sağlanması Bakanlığımızın öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır.” cümlesine yer vermişti. İlkokullarda Yetiştirme Programı Pilot Uygulama Çalışmaları (İYEP) kursları 12 pilot ilde başladı. Her bir ders için Bakanlık tarafından 3 modül belirlendi. Öğrenciler taslak forma göre seçilecek ve bir öğretmen en az 2 saat en fazla 10 saat kurs açabilecek.

İlkokullarda yetiştirme programı yani iyep ile ilgili her detayın açıklanmasına rağmen öğretmenlerin alacakları ücret ve hizmet puanları henüz belli olmadı. Bakanlıktan her dönem için branş öğretmenlerinde olduğu gibi 2 kat ek ders ücreti ödenmesine dair karar bekleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler