1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. İller Arası Aile Hekimi Yerleştirme İşlemi Yer Değiştirme Kurası
İller Arası Aile Hekimi Yerleştirme İşlemi Yer Değiştirme Kurası

İller Arası Aile Hekimi Yerleştirme İşlemi Yer Değiştirme Kurası

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı 23 temmuz 2014 tarihinde yaptığı duyuru ile 2014 / 2 Aile hekimleri Aile Hekimi Yerleştirme İşlemi için başvuruların başlayacağını belirtti.

A+A-

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı 23 temmuz 2014 tarihinde yaptığı duyuru ile 2014 / 2 Aile hekimleri Aile Hekimi Yerleştirme İşlemi için başvuruların başlayacağını belirtti.

Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği’nin 15. Maddesi kapsamında Sözleşmeli Aile hekimleri belirlenen münhal yerleri İller Arası tercih edebilecekler. İller arası Aile Hekimi Yerleştirme İşlemi Kurasına sadece sözleşmeli olarak görev yapan aile hekimleri başvurabilecekler. Aile hekiminin son başvuru tarihine kadar son pozisyonda fiilen l(bir) yıl süreyle çalışmış olması belirlenen şartlar arasında. DHY (Devlet Hizmet Yükümlüsü) ve 4924 sayılı Kanun kapsamında çalışan aile hekimleri kuradan faydalanamayacaklar. İller arası aile hekimliği yerleştirme işlemine katılan, fakat yerleştirildiği farklı ildeki birimde görevine başlamayan aile hekiminin çatıştığı ildeki sözleşmesi fesih edilecek ve l(bir) yıl süreyle iller arası aile hekimliği yerleştirmesine başvuramayacak. Özelden(kamu dışı) yerleşerek aile hekimliği pozisyonlarında çalışan personel, tercih ettiği ilde özel için aile hekimi kontenjanı var ise başvurabilecek.

11 Ağustos 2014 tarihi ile 15 Ağustos 2014 tarihleri arasında İllerden münhal yer belirlenmek üzere boş pozisyonların Kuruma bildirilecek. 22 Ağustos 2014 Cuma günü Münhal yerlerin ilan edilecek. 25 Ağustos 2014 Pazartesi - 28 Ağustos 2014 Perşembe Günleri arasından Sağlık Bakanlığı PBS üzerinden başvurular yapılacak. 15 Eylül 2014 tarihinde ise yerleştirme işlemi kura ve sonuçları açıklanacak.

DETAY İÇİN TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.