1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. İller Bankası Önlisans Mezunu Kamu Personeli Tekniker Alımına Kimler Başvurabilir
İller Bankası Önlisans Mezunu Kamu Personeli Tekniker Alımına Kimler Başvurabilir

İller Bankası Önlisans Mezunu Kamu Personeli Tekniker Alımına Kimler Başvurabilir

İller Bankasına sözleşmeli tekniker alımı kapsamında memur alımı yapılacak. Tekniker alımı için önlisans mezunları başvuru yapabilecek. Tekniker unvanı kamu personeli alımına başvuru yapacaklar için detaylar haberimizde yer almaktadır.

A+A-

İller Bankası 155 sözleşmeli kamu personeli alımı kapsamında lisans mezunu mühendis ve önlisans mezunu tekniker alımı yapılacaktır. Başvuru detayları Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmasının ardından sözleşmeli tekniker alımı için başvuru şartları da belli oldu.

İller Bankasına 30 İnşaat teknikeri ve 40 Harita Kadastro teknikeri alımı yapılacak. İller Bankası personel alımları kapsamında teknikerliğe kimler başvurabilir.

İller Bankası 70 tekniker alımı genel başvuru şartları şu şekildedir:

T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından yasaklı olmamak ve TCK gereği mahkum olmamak, askerlikle ilişiği olmamak, herhangi resmi veya özel kuruluşlara mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak gerekiyor.

Ayrıca mali alanda ve bankalarda çalışmasına yasak teşkil edecek bir yasak kararı bulunmaması gerekmektedir. Herhangi bir sosyal güvenlik sisteminden emekli olmamak,

Tekniker alımı özel başvuru koşulları şu şekildedir:

2 yıllık önlisans İnşaat Teknikerliği ve Harita Kadastro Teknikerliği bölümlerinden, bu bölümlere denkliği yetkili makamlarca onaylanmış dallardan mezun olmak ya da bu alanlarda denkliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından kabul edilen yabancı okullardan birini bitirmiş olmak gerekmektedir.

6 Yıl çakılı kadro şartı!

Ataması yapılacak teknikerlerin 6 yıl boyunca hiçbir şekilde tayin hakkı olmayacağı belirtildi.

İller Bankası personel alımı KPSS şartı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2016 veya 2017 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarında Tekniker olarak istihdam edilecekler için KPSSP93 puan türlerinden 60 ve üzeri puan almak şartı bulunmaktadır. Başvurular 6 Kasım ile 21 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru iş talep formu ve başvuru belgeleri ile ilgili detaylar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler