İller Bankası personel alımı başvuruları devam ediyor

İller Bankası mühendis ve mimar olmak üzere 200 sözleşmeli personel alımı için başvurular 29 Temmuz 2016 tarihinde sona erecek.

23219
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İller Bankası tarafından 200 personel alımı gerçekleştirileceğini 13 Temmuz 2016 tarihinde yaptığımız haber ile sizler ile paylaşmıştık. İller Bankası Teknik Uzman Yardımcısı alımı ile alakalı gelen sorular üzerine tekrar bu haberi sizlerle paylaşmaya lüzum gördük. İller Bankası Teknik Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı Duyurusuna göre; 18 Bölge müdürlüğüne toplamda 200 personel alımı gerçekleştirilecek.

İller Bankası 70 İnşaat Mühendisi, 15 Harita Mühendisi, 19 Makine Mühendisi, 18 Elektrik ve Elektronik Mühendisi, 25 Çevre Mühendisi, 13 Jeoloji Mühendisi, 19 Bilgisayar Mühendisi, 15 Mimar ve 6 Şehir ve Bölge Planlama öğrenim dalları ve sayısı şeklinde sınıflanacak. Ataması gerçekleştirilen adayların atandıkları yerde en az 3 yıl çalışması gerekiyor. Adayların; 2015 KPSS ya da 2016 KPSS sınavına girmiş olması ve KPSSP1 puan türünden en az 70 puan almış olması gerekiyor.

İller Bankası personel alımına başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını İller Bankası internet sitesi üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirebilecekler. 14 Temmuz 2016 tarihinde başlayan başvurular 29 Temmuz 2016 tarihinde sona erecek.

İller bankası personel alımı kapsamında adaylar iki aşamalı bir sınava tabii tutulacaklar. Yazılı sınav 7 Ağustos 2016 tarihinde Ankara da gerçekleştirilecek. Sözlü sınava katılacak olan adaylar ise sözlü sınav yeri ve tarihi ile birlikte İller Bankası internet sitesi üzerinden ilan edilecekler. Aşağıda bulunan bağlantıdan İller bankası Teknik Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı Duyurusu için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 5 sene önce

  cokmu yabancı dıl ışe yarıyorrrr

 2. 5 sene önce

  ertelennmiş

2 Yorum

 1. 5 sene önce

  cokmu yabancı dıl ışe yarıyorrrr

 2. 5 sene önce

  ertelennmiş

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!