İmamlara Acil Durum Eğitimi

Aydın İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile müftülük arasında gerçekleştirilen iş birliği kapsamında imamlar dünyadaki acil durumlar için de eğitim...

12639
Daha Fazla Göster

Aydın İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile müftülük arasında gerçekleştirilen iş birliği kapsamında imamlar dünyadaki acil durumlar için de eğitim aldı. İnsanların iki cihanda mutlu olması için çalışıp cemaate sürekli vazı nasihat eden imamlar aldıkları bu eğitim ile olası afet ve acil durumlarda da vatandaşların can ve güvenliğini de sağlamaya çalışacak. Program kapsamında Aydın’ın Köşk ilçesinde müftülüğe bağlı personele önce acil durum eğitimi ardından da tatbikat yaptırıldı.

Aydın İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün kamu kurumlarına ve STKlara yönelik uygulamakta olduğu “Temel Afet Bilinci Eğitimi’ne Köşk Müftülüğü’ne bağlı personel ve imamlar eksiksiz katıldı. Köşk İlçe Müftüsü Seyfettin Kocaoğlu ile İl Afet Acil Durum Müdürü Recep Coşkun’un da katıldığı etkinlikte eğitim alan imamlar için Müftülük bahçesinde tatbikat yapıldı. İmamlar temsili yangınları gayet soğukkanlı bir yaklaşım ile müdahale edip başarıyla söndürmeyi becerdi.

İmamların gerek görev yaptıkları alanlar gerekse köylerde afetlerde ilk yardımın çok önem arz ettiğini belirten yetkililer, bir afet durumunda ilk müdahalenin her şeyden önemli olduğunu belirterek, bir yangının ilk başladığı anda basit bir söndürme tüpü ile söndüğünü ilk müdahale yapılamadığı anda ise faciaya neden olduğu belirtildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İmamlara Acil Durum Eğitimi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!