İmamoğlu’ndan Çok Sert Çıkış! Bu Kararı Galericiler Verecek Değil!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu taksi kiralaması ile ilgili gelen tepkilere sert yanıt verdi.

63023
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“İstanbulluların Taksi İhtiyacına Galericiler Karar Verecek Değil”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu bir açıklama yaparak İBB tarafından kiraya verilmesi planlanan taksilerle ilgili sert çıktı. İmamoğlu, daha önceki açıklamasında 5 bin adet taksiyi İBB olarak kiraya vereceklerini duyurmuştu. Bunun üzerine bazı kesimlerden gelen tepkilere cevap verdi. Ekrem İmamoğlu İstanbulluların taksi ihtiyacının olup olmadığına Bağcılar Oto Galerisi’nde bulunan birkaç galericinin karar veremeyeceğini, kimsenin kendilerini başka şeylerle tehdit etmemesi gerektiğini söyledi.

“Bu Süreci rantçılara Kurban Etmeyiz”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 5 bin taksinin kiraya verileceği ile ilgili açıklamasında sonra taksicilerden tepkiler gelmişti. İmamoğlu yaptığı açıklamada başka şeylerle kimsenin İBB’yi tehdit etmemesini söyledi. İstanbul halkının taksi ihtiyacına karar verecek kişilerin Bağcılar Oto Galerisi’ndeki bazı galericiler olmadığını ekledi. Bazı kişilerin taksi plakası fiyatları üzerinden rant sağladıklarını, bu süreci bu kişilere kurban etmeyeceklerini, İstanbul’daki düzeni bozan herkesin karşısında devleti bulacağını söyledi. Devletin ve kanunların İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne verdiği tüm yetkileri kullanmaktan çekinmeyeceklerini de ifade etti.

“Kimse İBB’yi Kısıtlamaya Kalkmasın”

Geçtiğimiz hafta İBB‘nin 5 bin taksiyi kiraya vereceğini açıkladığını hatırlatan Ekrem İmamoğlu bunun tabii ki bir süreç olduğunu, kurallara tabi olacağını söyledi.  Bu süreçle ilgili çalışmada esnafla ve yasal odalarla masaya oturacaklarını, kimsenin kendi çıkarları için İBB’yi kısıtlamaya kalkmaması gerektiğini, yeni kanunların kendilerine verdiği bütün hakları kullanacaklarını dile getirdi. İstanbul’un yeni taksilere ihtiyacının olduğunun bazı araştırma raporlarıyla ortaya koyulduğunu da belirtti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!