1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İmar Barışı’nda Son Hafta
İmar Barışı’nda Son Hafta

İmar Barışı’nda Son Hafta

Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, 15 Haziran'da sona erecek olan İmar Barışı için vatandaşlara bilgilendirmede bulundu.

A+A-

Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, 15 Haziran'da sona erecek olan İmar Barışı için vatandaşlara bilgilendirmede bulundu. Çevre ve Şehircilik Tekirdağ İl Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede; "İmar ve iskân sorunlarını çözüme kavuşturacak olan "İmar Barışı" uygulamasında son başvuru tarihi 15 Haziran 2019, son ödeme tarihi ise 30 Haziran 2019 günüdür. 31 Aralık 2017 tarihinden önce yapılmış ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapılar için alınan "Yapı Kayıt Belgesi" ile yapılarınız resmiyet kazanmaktadır.

İmar Barışı hakkında gerek bilgi almak, gerekse mevzuat açısından bilgiye ihtiyaç duyulması halinde 7 gün 24 saat Alo 181 hattımızdan bilgi alınabileceği gibi, Müdürlüğümüzün İmar Barışı Masasından her türlü desteği ücretsiz olarak alabilirsiniz" denildi.

E-Devlet Kapısı Üzerinden Yapılacak Müracaatta Gereken Bilgiler

1) E-devlet şifresi,

2) Geçerli bir cep telefonu numarası,

3) Geçerli bir e-posta adresi,

4) Beyan edilecek yapının adresi,

5) Tapusu varsa ada ve parsel bilgileri,

6) Toplam inşaat alanı; konutların ve işyerlerinin ayrı ayrı toplam alanları (m2),

7) Yapıdaki konut ve işyeri sayısı,

8) Arsa/Arazinin emlak vergi birim değeri (TL/m2) (İlgili belediyesinden alınabilecektir.),

9) Yapının bulunduğu arsanın alanı; varsa tapudaki alan yoksa beyan edilecek alan (m2),

10) Yapı sınıfı (sistemin sunacağı seçeneklerden seçilecek),

11) İmar mevzuatına aykırılığın tarif edilmesi,

12) Yapıyı gösteren ve ayrılık kısmını gösteren birer adet fotoğraf. (Fotoğrafların dosya formatı .jpg, .jpeg veya .png olmalıdır.).

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler