1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. İnfaz Koruma Memurlarının İKM Emniyet Hizmetleri Sınıfına Dahil Edilmesi İçin Kanun Teklifi
İnfaz Koruma Memurlarının İKM Emniyet Hizmetleri Sınıfına Dahil Edilmesi İçin Kanun Teklifi

İnfaz Koruma Memurlarının İKM Emniyet Hizmetleri Sınıfına Dahil Edilmesi İçin Kanun Teklifi

CTE, İnfaz ve Koruma Memurlarının Emniyet Hizmetleri Sınıfına dahil edilerek eşit işe eşit ücretten faydalanması için 657 Devlet Memurları Kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe komisyonuna havale edildi.

A+A-

İnfaz Koruma Memurlarının, Emniyet Hizmetleri Sınıfına dahil edilmesi TBMM gündeminde. Konya Milletvekili Mustafa Hüsnü Bozkurt Ceza infaz ve koruma memuru kadrosunun, Emniyet Hizmetleri Sınıfına dâhil edilmesi için kanun teklifi verdi.

 

Ceza infaz ve koruma memuru kadrosunun, Emniyet Hizmetleri Sınıfına dâhil edilmesi için kanun teklifi verildi. Konya Milletvekili Mustafa Hüsnü Bozkurt tarafından verilen kanun teklifi, görüşülmek üzere 09.10.2017 tarihinde plan ve bütçe komisyonuna geldi.

 

İnfaz Koruma Memurlarının, Emniyet Hizmetleri sınıfına dahil edilmesi genel gerekçe şu şekildedir:

 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak hizmet veren ceza infaz ve koruma memurları, maddi - manevi birçok sıkıntıyla mücadele etmek zorunda kalmakta, ülkemizdeki kolluk kuvvetlerine benzer görev üstlenmelerine rağmen emniyet ve güvenlik hizmetleri sınıfında değil, idari hizmetler sınıfında sayılmalarından dolayı özlük haklarında önemli eksiklik ve sorunlar yaşamaktadır.

 

Bknz: Kanun teklifi tam metni için TIKLAYINIZ.

 

Bu kanun teklifi ile ceza İnfaz Kurumları çalışanlarına verilen ücretin, "Eşit işe eşit ücret" politikasıyla eşdeğer görev yapanlara verilen ücret seviyesine çıkarılması, sosyal haklar yönünden aynı standartların gözetilmesi amaçlanmıştır denildi.

 

ikm.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum