1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İnfaz Koruma Memuru Kimler Olabilir? 2019 Yılı İKM Alımı Şartları
İnfaz Koruma Memuru Kimler Olabilir? 2019 Yılı İKM Alımı Şartları

İnfaz Koruma Memuru Kimler Olabilir? 2019 Yılı İKM Alımı Şartları

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü için tüm branşlar bazında 11 bin 78 personel alımı yapacak. 4 - 5 aralığında da İnfaz ve Koruma Memuru İKM alımı yapılacak. Peki İKM alımına kimler başvuru yapabilecek?

A+A-

Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatları, Adliyeler ve Özellikle de Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE için toplamda 11078 kontenjan geçtiğimiz ay Mayıs'ta açıklanmıştı. Üzerinden bir kaç ahftalık süre geçti ve daha önceki açıklamaların aksine sürecin daha fazla uzamaması adına My Memur olarak konuyu gündemde tutmaya devam ediyoruz.

Geçen yıl Mayıs ayında başlatılmıştı. 1 seneden fazla süredir bekleyen adaylar için şu anda 11 bin 78 Adalet ve CTE personel alımı kontenjanı bulunuyor. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün "Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri CTE "personel alımı için takvimin de 2019 yılı içerisinde olacağını söylemişti. Umarız süreç daha fazla uzamaz.

2019 yılı Adalet CTE personel alımlarında en yüksek kontenjanlar da İKM ve Zabıt Katipliği için olacak. Bu haberimizde gerek konuyu gündemde tutmak gerekse sizlere 2019 yılı CTE İKM alımı şartlarını hatırlatmak istiyoruz.

2019 YILI CTE İKM ALIMLARINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

CTE 2019 yılı İKM alımı genel şartları: Türk Vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak gerekiyor.

CTE 2019 YILI İKM ALIMLARI ASKERLİK ŞARTI

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor.

CTE 2019 YILI İKM ALIMLARI SAĞLIK ŞARTI

Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek gerekiyor.

CTE 2019 YILI İKM ALIMLARI MEZUNİYET ŞARTI

Sözleşmeli infaz ve koruma memurluğuna yerleşebilmek için en az lise veya dengi okul mezunu olmak gerekiyor.

CTE 2019 YILI İKM ALIMLARI YAŞ ŞARTI

İnfaz ve koruma memuru alımı için yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. Her alımda başvuru tarihine göre güncelleme olmaktadır. 2019 itibarıyla yeni yayımlanacak ilanda detaylar yayımlanınca bilgilendirme yapmaya devam edeceğiz.

Merkezî sınavın (KPSS-2018) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.); teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.) Tarihlerle ilgili olarak yeni ilanlarda net açıklama ve detaylar ortaya çıklacaktır.

CTE 2019 YILI İKM ALIMLARI KPSS ŞARTI

Tüm mezuniyetler için KPSS'den 70 gerekiyor. KPSS Lisans, Önlisans ve Lisans alanlarında en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

CTE 2019 YILI İKM ALIMLARI BOY VE KİLO ŞARTI

CTE’de İKM alımı için erkeklerde 170 cm, kadınlarda ise 160 cm‘den kısa boylu olmamak şartı aranıyor. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak gerekiyor. 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.

CTE 2019 YILI İKM ALIMLARI CEZAİ HÜKÜMLER

TCK’nın 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor.

54029.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler