İngiliz İstihbarat Subayının Ölüm Nedeni Ortaya Çıktı!

İstanbul’daki evinin balkonundan düşerek öldüğü iddia edilen İngiliz eski istihbarat subayı James Le Mesurier’in esrarengiz ölümündeki sır perdesi aralanıyor.

75682
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiliz eski istihbarat subayı James Le Mesurier’in eşi Emma Winberg eşinin uluslararası bir komplonun değil, başında olduğu vakıftaki finansal sorunların kurbanı olduğunu açıkladı.

Vakıfta Neler Yaşandı?

Suriye’deki ‘Beyaz Baretliler’in en büyük destekçisi olan James Le Mesurier’in ölümünün ardından konuşan eşi Emma Winberg, Beyaz Baretlileri finanse eden “Mayday Rescue” adlı vakfın finansal sorunlarının eşinin ölümüyle ilişkili olduğunu ifade etti. Eşi James Le Mesurier’in ölümüne ilişkin olarak, eşinin ölümünün sorumlusunun vakfın başına geçmek isteyen Hollandalı muhasebeci Johan Eleved olduğunu söyledi. James Le Mesurier’in eşi Emma Winberg’e göre, eşi bürokrasiyi ve kağıt işlerinden pek hoşlanmıyordu.

Mayday Vakfını genişletirken evrak işlerini ihmal ettiği için muhasebecisi olan Elevend’in baskısıyla karşılaştı. Muhasebeci Elevend, Mayday Rescue Vakfında kötüleşen finansal durum nedeniyle Le Mesurier’e baskı yapmaya başladı. Muhasebecisi tarafından maruz kaldığı baskı sonucu çaresizlik hisseden Le Mesurier farklı riskler almaya başladı. Suriye’nin güneyinde “Sihirli Halı” adlı Beyaz Baretliler’in bir kurtarma operasyonu için vakıftan hesap vermeksizin 50 bin dolar alan Le Mesurier, vakıf hesabında oluşan bütçe açığını kapatmak için sahte bir fatura düzenledi. Emma ve Le Mesurier çiftinin borç para alarak Büyükada’da düğün yapmış olması, çiftin zimmetlerine para geçirdiği iddiasını ortaya attı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!