1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. İOKBS-2020 Bursluluk Sınavı Başvuru Tarihi Belli Oldu mu
İOKBS-2020  Bursluluk Sınavı Başvuru Tarihi Belli Oldu mu

İOKBS-2020 Bursluluk Sınavı Başvuru Tarihi Belli Oldu mu

MEB, 2020 yılı (İOKBS) İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavının yapılacağı tarihi açıkladı. Sınava girmek isteyen öğrenci ve velileri merakla sınavın başvuru tarihini bekliyor. MEB İOKBS 2020 sınav başvuruları ne zaman yapılacak?

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2020 yılı ortaöğretim lise kurumları bursluluk sınavı ile ilköğretim kurumları bursluluk sınavının yapılacağı tarihi açıkladı. Yurt genelinde gerçekleştirilen bursluluk sınavına katılmak isteyen öğrenci ve velileri merakla sınavın başvuru tarihini bekliyor. MEB İOKBS 2020 sınavı ne zaman yapılacak? İOKBS başvurusu ne zaman alınacak? Detaylar haberimizde yer alıyor.

2020 BURSLULUK SINAVI 25 NİSAN'DA YAPILACAK

İOKBS; 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11 inci sınıflara yönelik olarak MEB tarafından yapılıyor. 2019 yılında 2 Haziran 2019 tarihinde saat 10.00'da MEB tarafından yapılan İOKBS’nin, 2020 yılı için yapılacağı tarih yine MEB’in sınav takviminde 25 Nisan Cumartesi günü saat 10.00 olarak belirlendi.

MEB, 2020 yılı (İOKBS) İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavının yapılacağı tarihi açıkladı. Sınava girmek isteyen öğrenci ve velileri merakla sınavın başvuru tarihini bekliyor. MEB İOKBS 2020 sınav başvuruları ne zaman yapılacak?

İOKBS SINAV BAŞVURU TARİHİ HENÜZ AÇIKLANMADI

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirilen İOKBS sınavı 2020 yılı başvuru tarihi ise henüz belli olmadı. İOKBS Bursluluk sınav başvuruları www.odsgm.meb.gov.tr ya da e-okul.meb.gov.tr adresinden tamamlanabilecek.

Bursluluk sınavına katılabilmek için öğrencinin ailesinin 2019 senesi yıllık gelir toplamından fert başına düşen toplam miktarın, 2019 Mali Yılı için tespit edilen tutarı geçmemesi gerekir. Aile gelirinin tespitinde ailenin 2019 yılında elde ettiği tüm gelirleri esas alınıyor.

İOKBS başvuru şartları arasında Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Mevzuatta belirtilen kayıt ve kabul şartlarını taşımak, Ortaokullar, İmam Hatip Ortaokulları veya özel eğitim ortaokullarının 5’inci, 6’ncı, 7’nci ve 8’inci sınıfları ile ortaöğretim kurumlarının hazırlık sınıfı, 9’uncu, 10’uncu ve 11’inci sınıflarında öğrenci olma şartı ilk sırada yer alıyor.

İlköğretim ve ortaöğretim okullarında, sınavın yapıldığı ders yılında okul değiştirme yaptırımı veya cezası almamış olmak, uzun süreli tedavi gördüğünü sağlık raporu ile belgelendirenler hariç, bulundukları sınıfta sınıf tekrarı yapmamış olmak.

Ailenin bir önceki mali yıla ait yıllık gelir toplamından fert başına düşen net miktarın, içinde bulunulan mali yılın Merkezî Yönetim Bütçe Kanunu’nda belirtilen Millî Eğitim Bakanlığı okul pansiyon ücretinin en azının 4 (dört) katını geçmemesi kaydıyla maddi imkânlardan yoksun bulunmak. MEB İOKBS şartlarının tamamını sınavın başvuru kılavuzunda ayrıca yayınlıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler