1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. İş Bankası Personel Alımı İlanı Yayımladı Mart 2019
İş Bankası Personel Alımı İlanı Yayımladı Mart 2019

İş Bankası Personel Alımı İlanı Yayımladı Mart 2019

İş Bankası 2019 yılı müfettiş yardımcısı alımı başvuru ilanı yayımlandı. İş Bankası müfettiş yardımcısı personel alımı sınav tarihi, başvuru koşulları ve tüm detaylar My Memur haberde.

A+A-

İş Bankası bilgi sistemleri ve bankacılık süreçlerinin, Genel Müdürlük bölümlerinin, yurt içi, yurt dışı şubelerinin, yönetimini kontrol ettiği iştiraki olan kuruluşlarının ve bilgi teknolojilerinin denetiminde görevlendirilecek personel alımı ilanı yayımlandı.

İş Bankası personel alımı sürecinin ilk aşaması olan Müfettiş Yardımcısı Alım Sınavı 11 Mayıs 2019 Cumartesi günü İstanbul ve Ankara’da gerçekleştirilecektir. Son başvuru tarihi 29 Nisan 2019 Pazartesi günüdür.

PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Yazılı sınav tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. 11 Mayıs 1989 ve sonrasında doğanlar başvurabilecektir.

PERSONEL ALMI MEZUNİYET ŞARTI

Üniversitelerin 4 yıllık eğitim verilen ve detayları duyuru metninde yer alan bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. İlgili bölümlerin yetkili makamlarca tanınmış, yabancı ülkelerdeki denklerinden mezun olup, bu durumu belgeleyebilen adayların da başvuruları kabul edilmektedir. Lisans son sınıf öğrencilerinin en geç 19 Temmuz 2019 tarihinde mezun olup, bu durumu aynı tarih itibarıyla belgeleyebilmeleri gerekmektedir.

İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinden birini çok iyi derecede bilmek ve tabloda yer alan sertifikalardan birine sahip olmak gerekiyor. Adaylar katıldıkları yabancı dil sınavlarından aldıkları notu 1 Ağustos 2019 tarihine kadar geçerliliğini koruyan bir sınav sonuç belgesiyle belgelendirmelidir. Yabancı dil sertifikalarının asılları evrak hazırlama aşamasında talep edilecektir.

PERSONEL ALIMI ASKERLİK ŞARTI

Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, muaf ya da en erken 2019 yılı Aralık ayına kadar tecil ettirmiş olmak gerekiyor. Sınav tarihinde askerlik görevini yürütmekte olanların en geç 19.07.2019 tarihinde terhis olacak durumda bulunmaları gerekmektedir.

Sağlık durumu seyahat etmeye ve Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak gerekiyor. İşe alım aşamasında tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak Sağlık Kurulu Raporu ile belgelenecektir.

Türkçe Yeterlik Sınavı; Dil bilgisi, kompozisyon yazma ve yazılı ifade yetkinliklerini ölçmektedir.

Genel Yetenek Testi; Sayısal ve sözel kavrama, veri yorumlama, sistematik düşünme ve problem çözme becerilerinin ölçülmesine yönelik sorulardan oluşmaktadır.

İş Bankası Personel Alımı Başvuru Kılavuzu:

pdfindir.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler