1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. İş Güvenliği Uzmanlarına Ne Kadar Ücret Ödenir? İşte Cevabı
İş Güvenliği Uzmanlarına Ne Kadar Ücret Ödenir? İşte Cevabı

İş Güvenliği Uzmanlarına Ne Kadar Ücret Ödenir? İşte Cevabı

İş Güvenliği Uzmanlarına Ne Kadar Ücret Ödenir? İşte Cevabı

A+A-

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından 81 İl Türkiye Kamu Hastane Birliği 88 Genel Sekreterliğine İş Güvenliği Uzmanlarına ödenecek ücretler ile alakalı yazı gönderdi. Yazıda Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından 24 Ekim 2014 tarihinde gönderdiği yazı ek olarak gösterildi.

15 Eylül 2014 tarihinde Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından Maliye Bakanlığından İş güvenliği uzmanlarına ödenecek ücretlere ilişkin görüş talep etti. Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından 24 Ekim 2014 tarihinde TKHK’na cevap verildi. TKHK bu cevabı 81 İl Türkiye Kamu Hastane Birliği 88 Genel Sekreterliğine 4 Kasım 2014 tarihinde iletti.

Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü’nün 24 Ekim  tarihli İş Güvenliği Uzmanlarına Ödenecek Ücretler konulu yazsında işin Özü Şunlar Açıklandı.

  1. Çalışanları arasında belirlenen niteliklere sahip personel bulunmaması hâlinde, bu hizmetin tamamım veya bir kısmını ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden hizmet alarak yerine getirebilir.
  1. Kamu kurum ve kuruluşlarında ilgili mevzuata göre çalıştırılan işyeri hekimi veya iş güvenliği uzmanı olma niteliğini haiz personel, gerekli belgeye sahip olmaları şartıyla asli görevlerinin yanında, belirlenen çalışma süresine riayet ederek çalışmakta oldukları kurumda veya ilgili personelin muvafakati ve üst yöneticinin onayı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilebilir.
  1. Personele, görev yaptığı her saat için (200) gösterge rakamının memur, aylık katsayısı ile çarpımı tutarında ilave ödeme, hizmet alan kurum tarafından yapılır. Bu ödemeden damga vergisi hariç herhangi bir kesinti yapılmaz. Bu durumdaki görevlendirmeyi ilişkin ilave ödemelerde, günlük mesai saatlerine bağlı kalmak kaydıyla, aylık toplam seksen saatten fazla olan görevlendirmeler dikkate alınmaz.

(Görev verilen personel, her saat için, 200*maaş katsayısı üzerinden ilave ödeme alacaktır. Bu ödemeden sadece damga vergisi kesilecektir. Bu ödemeler ayda 80 saati geçemeyecektir. Buna göre 80 saat İSG uzmanı olarak görev verilen bir memur, 80*200* 0,076998= 1.231 lira alabilecektir.)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.