İŞ-KUR SOMA’DA BİN 106 KİŞİYİ İŞ SAHİBİ YAPTI

Manisa merkez, Salihli ve Soma'da hizmet veren İş-Kur, Soma ilçesinde 2015 yılında işsiz gençlerin ekmek kapısı oldu

Daha Fazla Göster

Manisa merkez, Salihli ve Soma’da hizmet veren İş-Kur, Soma ilçesinde 2015 yılında işsiz gençlerin ekmek kapısı oldu. İş-Kur Soma Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Meşeli 2015 yılında Soma’da 2 bin 647 kişilik açık iş talebi alındığını ve bin 106’sının firmalarla yapılan görüşmeler sonrasında iş sahibi olduğunu vurguladı. 
2015 yılı içerisinde toplam 3 bin 464 işsizlik ödeneği başvurusu alındığını belirten Meşeli 747’nin işsizlik ödeneği almaya hak kazandığını kaydetti.
2015 yılı çalışmalarını değerlendiren Meşeli, “İş-Kur Soma Hizmet Merkezi olarak 2015 yılı boyunca 4 bin 518 işsize danışmanlık hizmeti verilmiştir. İş ve meslek danışmanlarınca yapılan 698 işyeri ziyareti sonucu 2 bin 647 kişilik açık iş talebi alınmış ve bu taleplere bin 196 kişi yerleştirilmiştir.” dedi.
İş-Kur ve kamu kuruluşları ve bazı özel sektörlerin destekleriyle yapılan çeşitli projelerle işsizlerin iş sahibi olduğunu belirten Meşeli, “Toplum Yararına Programlar kapsamında Soma Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 96 kişi, Soma Müftülüğü işbirliği ile 25 kişi, Soma Orman İşletme Şefliği işbirliği ile 160 kişi, Soma Belediye Başkanlığı işbirliği ile 215 kişi, Kırkağaç Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 78 kişi, Kırkağaç Müftülüğü işbirliği ile 15 kişi, Kırkağaç Orman İşletme Şefliği işbirliği ile 80 kişi, Kırkağaç Belediye Başkanlığı işbirliği ile 80 kişi olmak üzere 328 kadın 613 erkek toplam 941 kişiye iş imkanı sağlanmıştır. Soma Hizmet Merkezi ile Kırkağaç Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile Kadın Elbisesi Dikim Kursu, Düz Dikiş Makineci, Dikim İşçisi ve Zeytin İşleme mesleklerinde kurslar düzenlenmiş olup 150 kursiyer eğitimlerden yararlanmıştır. Soma Spastik Çocuklar Derneği işbirliği ile düzenlenen Santral Operatörlüğü mesleğinde 10 kursiyere eğitim verilmiştir. Hizmet alanımızda kayıtlı işsizlerin mesleki yeterliliklerini geliştirebilmeleri, mesleki deneyim kazanmaları amacıyla düzenlenen İşbaşı Eğitim Programlarından Kırkağaç İlçemizde 7 kişi, Soma İlçemizde 111 kişi olmak üzere toplam 117 kişi yararlanmıştır. Danışmanlarca Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 30 okula yapılan ziyaret sonucu 2050 öğrenciye iş arama becerileri eğitimi ve meslek danışmanlığı hizmeti verilmiştir.” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İŞ-KUR SOMA’DA BİN 106 KİŞİYİ İŞ SAHİBİ YAPTI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!