1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. İş Sağlığı ve İş Güvenliği İle İlgili Yeni Yaptırımlar Yolda
İş Sağlığı ve İş Güvenliği İle İlgili Yeni Yaptırımlar Yolda

İş Sağlığı ve İş Güvenliği İle İlgili Yeni Yaptırımlar Yolda

Başbakan Ahmet Davutoğlu kurmayları ile "çalışma hayatı zirvesi" gerçekleştirdi. Yeni yaptırımlar masaya yatırıldı.

A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu; Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Sanayi Bakanı Fikri Işık, Çalışma Bakanı Faruk Çelik, Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Enerji Bakanı Taner Yıldız, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan’dan oluşan "çalışma hayatı zirvesi" ’nde İş Sağlığı ve İş güvenliği ile ilgili konular masaya yatırıldı.

Hükümet en son yaşanan Soma Faciasını ve Asansör kazası ışığında İş Sağlığı ve İş güvenliği ile ilgili eylem planı hazırlıyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Kurmayları ile 'çalışma hayatı zirvesi' gerçekleştirdi. Zirvede görüşülenlerin özünde aslında ödül sistemi geliyor. "çok tehlikeli" ve "tehlikeli" işlerde eğer 1 yıl içerisinde ölümlü bir iş kazası yaşanmaması durumunda İşyerinden alınan "işsizlik sigorta primi” alınmayacak.

Ödül sisteminin yanı sıra denetimler sıklaştırılacak. Bakanlığın dışında Belediyeler de denetimlerde etkin rol alacak. Kayıt dışı olan istihdamın önüne geçmek için bazı önlemler alınacak. Uygulanan Cezalar ise 3 Katı oranında arttırılacak. Mesleki yeterlilik belgeleri hususunda ise meslek standartları belirlenecek ve yeterlilik belgeleri zorunlu hale gelecek.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler