1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. İş Ve Uğraşı Teknikeri (Ergoterapi Teknikeri) Görev ve Sorumlulukları
İş Ve Uğraşı Teknikeri (Ergoterapi Teknikeri) Görev ve Sorumlulukları

İş Ve Uğraşı Teknikeri (Ergoterapi Teknikeri) Görev ve Sorumlulukları

İş Ve Uğraşı Teknikeri (Ergoterapi Teknikeri) Görev ve Sorumlulukları Sağlık Bakanlığı Yeni Yönetmelik

A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından çıkarılan ve 22 Mayıs 2014  Perşembe günü resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Sağlık Meslek Mensupları İle Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş Ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik kapsamında İş Ve Uğraşı Teknikeri (Ergoterapi Teknikeri) görev ve sorumlulukları yeniden düzenlendi. İşte İş Ve Uğraşı Teknikeri (Ergoterapi Teknikeri)  yeni İş Ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik;

İş Ve Uğraşı Teknikeri (Ergoterapi Teknikeri) Görev ve Sorumlulukları

İş Ve Uğraşı Teknikeri (Ergoterapi Teknikeri)

İş ve uğraşı teknikeri; uzman tabip veya iş ve uğraşı terapisti gözetiminde;

a) Bireyin; günlük yaşam, iş yaşamı, hobi ve boş zaman aktiviteleri ile ilgili becerilerinin geliştirilmesi, iyileştirilmesi veya düzeltilmesi amacıyla rehabilitasyon programı çerçevesinde öngörülen iş-uğraşı terapisi uygulamalarını yapar.

b) Bireyin bilişsel, duyu, algı ve nöromüsküler fonksiyonlarının geliştirilmesi, iyileştirilmesi veya düzeltilmesi amacıyla rehabilitasyon programı çerçevesinde öngörülen iş ve uğraşı terapisi uygulamalarını yapar.

c) Ortez, protez ve yardımcı teknolojik cihaz kullanım gereksinimi olan bireylerde bu cihazları uygulama ve eğitimine katkıda bulunur.

ç) Ev ve diğer toplumsal katılım alanlarında bireysel bağımsızlığı artırmak üzere, çevresel değişikliklerle ilgili çalışmalara katılır.

YÖNETMELİK İÇİN TIKLAYINIZ

Personel Sağlık Tr Haber

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.