1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. İSG 2018 1. Dönem Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak
İSG 2018 1. Dönem Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

İSG 2018 1. Dönem Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

ÖSYM tarafından yılda iki kez yapılan İş sağlığı ve Güvenliği 1. Dönem Uzmanlık Sınavı 20 Mayıs 2018 Pazar günü yapıldı. Sınava giren adaylar heyecanla sınavın açıklanacağı tarihi bekliyor. İSG 2018 Mayıs dönemi Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak?

A+A-

İşverenlere kanunen, İş Sağlığı ve Güvenliği alanında istihdam edilmek üzere çalıştırdığı personelleri arasından ya da ihtiyaç halinde ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli görevlendirme yükümlülüğünün getirilmesiyle, İş güvenliği uzmanlarına talep artmıştır. Bakanlıkça yetkilendirilmiş ve iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip kişiler, İSG sınavına girebiliyorlar.

İSG Sınavı ÖSYM’nin belirlediği sınav takvimine göre her sene 2 dönem olarak yapılıyor. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Sınavının birincisi olan İSG 2018 Mayıs Dönemi Sınavı 20 Mayıs 2018 Pazar günü gerçekleştirildi. Adayların sınavdan başarılı olabilmesi için, İş Güvenliği Uzmanlığı ve İş Yeri Hekimliği sertifika alanlarında sınava giren adayların 70 puan ve üzerinde puan alması diğer Sağlık personeli sertifika alanında sınava giren adayların ise başarılı sayılabilmesi için 60 puan ve üzerinde puan almaları gerekiyor.

İSG Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak? İSG 2018 1. Dönem Sınavı bilindiği üzere 20 Mayıs 2018 Pazar günü yapıldı. Sınav sonrası adaylar büyük bir merakla sınavın açıklanacağı tarihi sorgulamaya başladı. ÖSYM’nin belirlediği takvime göre İSG 1. Dönem Sınav Sonuçları 12 Haziran 2018 tarihinde açıklanacak. İSG sınav sorularının ise 24 – 25 Mayıs tarihinde erişime açılacağı bekleniyor.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.