1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. İSG 2018 2. Dönem Sınav Sonuçları Bugün Açıklandı
İSG 2018 2. Dönem Sınav Sonuçları Bugün Açıklandı

İSG 2018 2. Dönem Sınav Sonuçları Bugün Açıklandı

ÖSYM tarafından yılda iki kez yapılan İş sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Sınavı 2. Dönem 15 Aralık 2018 Cumartesi günü yapıldı. Sınava giren adaylar merakla sınavın açıklanacağı tarihi bekliyor. İSG 2018 Aralık dönemi Sınav Sonuçları bugün açıklandı.

A+A-

İSG, işverenlere kanunen İş Sağlığı ve Güvenliği alanında istihdam edilmek üzere çalıştırdığı personelleri arasından ya da ihtiyaç halinde ortak sağlık ve güvenlik birimlerinden iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli görevlendirme yükümlülüğünün getirilmesiyle, İş güvenliği uzmanlarına talep artmıştır. Bu doğrultuda Bakanlıkça yetkilendirilmiş ve iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip kişiler, İSG sınavına girebiliyorlar.

İSG Sınavı, ÖSYM’nin belirlediği sınav takvimine göre her sene aralıklı olarak 2 dönem de yapılıyor. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Sınavının birincisi olan İSG 2018 Mayıs Dönemi Sınavı 20 Mayıs 2018 Pazar günü gerçekleştirildi. Başvuruları 31 Ekim – 7 Kasım tarihleri arasında kabul edilen İSG Sınavı 2. dönem yani İSG Aralık dönemi ise 15 Aralık 2018 tarihinde yapıldı. Adayların merakla beklediği İSG 2018 sınav sonuçları ise bugün açıklandı.

Adayların İSG sınav sonucu başarılı olabilmesi için, İş Güvenliği Uzmanlığı ve İş Yeri Hekimliği sertifika alanlarında 70 puan ve üzerinde puan alması gerekiyor. Diğer Sağlık personeli sertifika alanında İSG sınavına giren adayların ise başarılı sayılabilmesi için İSG sınav sonucu 60 puan ve üzerinde puan almaları yeterli oluyor.

İSG Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak? 2018 İSG Aralık dönemi Sınav Sonuçlarının açıklanacağı tarih merakla bekleniyordu. İSG 2018 2. Dönem Sınavı bilindiği üzere 15 Aralık 2018 Cumartesi günü yapıldı. İSG Sınavı sonrası adaylar büyük bir merakla sınavın açıklanacağı tarihi sorgulamaya başladı. İSG sınav soru ve cevapları ise 20 – 25 Aralık tarihinde erişime açılmıştı. ÖSYM’nin belirlediği takvime göre İSG 2. Dönem Sınav Sonuçları 10 Ocak 2019 tarihinde açıklandı.

İSG Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı için Tıklayınız

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler