1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. İşitme ve Zihinsel Yetersizliği olan Öğrencilere yabancı Dil Muafiyeti
İşitme ve Zihinsel Yetersizliği olan Öğrencilere yabancı Dil Muafiyeti

İşitme ve Zihinsel Yetersizliği olan Öğrencilere yabancı Dil Muafiyeti

Milli Eğitim bakanlığı İşitme ve Zihinsel Yetersizliği olan Öğrencilerin yabancı Dil Dersi Muafiyeti Hakkında Milli Eğitim müdürlüklerine Yazı gönderdi.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından 24 Aralık 2014 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüklerine dağıtılmak üzere 81 İl Valiliğine Acele ve Günlü yazı gönderildi.

MEB tarafından gönderilen yazıda; Özel eğitim sınıflarında ve tanı zamanlı kaynattırma yoluyla akranlarıyla aynı sınıfta öğrenim gören işitme veya zihinsel yetersizliği olan öğrencilerin yabancı dil dersinden muafiyeti ve muafiyeti olmayan öğrencilerin ders notunun e-Okul Yönetim Bilgi Sistemine işlenmesi hususunda yaşanan sorunlar MEB Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından değerlendirildiği belirtildi.

İşitme veya zihinsel yetersizliği olan öğrencilere ilişkin yaşanan sorunların giderilebilmesi için e-Okul Yönetim Bilgi Sisteminin aktif hale getirildiği belirtildi. Bu sayede Okul idarelerince velilerin yazılı talebi doğrultusunda işlem yapılarak muafiyet talep eden öğrencilerle ilgili e-okulda ders muafiyeti sisteme kaydedilecek. Muafiyet talebinde bulunmadıkları halde e-okulda muaf görünen öğrencilerin muafiyetleri kaldırılarak ders notu girişleri yapılabilecek.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler