1. HABERLER

  2. SINAV HABERLERİ

  3. İSKİ 461 Memur Alımı Mülakat Sonuçları Bekleniyor
İSKİ 461 Memur Alımı Mülakat Sonuçları Bekleniyor

İSKİ 461 Memur Alımı Mülakat Sonuçları Bekleniyor

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi İSKİ tarafından 26 Kasım'da başvuru ilanı yayımlanan ve 3 Aralık'ta başvurusu alınarak mülakatları da tamamlanan 461 memur alımı için sözlü sınav sonuçlarının 1 aydır açıklanması bekleniyor.

A+A-

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi İSKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere kadrolu 461 memur alımı için başvurular 3 Aralık 2018’de başlamıştı.

İSKİ 461 MEMUR ALIMI MÜLAKATLARI 1 AYDIR TAMAMLANDI

İSKİ 461 memur alımı için adaylar başvuru sonucu neticesinde 7 Ocak 2019 ile 8 Şubat 2019 tarihleri arasında mülakata alındılar. Mülakat sınavlarının tamamlanmasının üzerinden 1 aydan fazla zaman geçti ama halen İSKİ 461 personel alımı mülakat sonucu nihai listeler yayımlanmadı.

İSKİ MEMUR ALIMI SÖZLÜ SINAV KONULARI NELERDİ

Sınav, adayların bilgi ve yeteneklerini ölçecek şekilde sözlü olarak yapılacaktır. Sözlü sınav Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Mahalli idarelerle ilgili temel mevzuat konularını ile kadro unvanına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesini kapsar.

İSMİ MEMUR ALIMI SÖZLÜ SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILACAK

Sözlü sınav; yukarıda belirtilen konularda 15’er puan, kadro unvanına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesinde ise 40 puan olmak üzere toplamda 100 tam puan üzerinden yapılır.

Sınavda başarılı sayılmak için 100 tam puan üzerinden en az 60 puan alınması şarttır. Adayların atamaya esas başarı puanı, yukarıdaki açıklamaya göre hesaplanacak sınav puanı ile KPSS puanının aritmetik ortalaması alınmak suretiyle belirlenir.

Adayların atamaya esas başarı puanlarının aynı olması halinde KPSS puanı yüksek olana öncelik tanınır. En yüksek başarı puanından başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısı kadar aday, asıl aday olarak belirlenir. Sınavda 60 ve üzerinde puan almış olmak, bu sıralamaya giremeyen adaylar için müktesep hak teşkil etmeyecektir.

İSKİ 461 Memur Alımı mülakat sonuçlarının daha fazla uzamaması ve mülakatı tamamlanarak zaten değerlendirmeleri yapılan sınavın KPSS ile aritmetik ortalamasının alınmasının bu kadar uzamaması gerektiğini düşünen adaylar daha fazla beklemeden duyuru yapılmasını bekliyor.

İSKİ 461 memur alımı ilan metni ve tüm sınav detayları:

pdfindir.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler