İSKİ 461 Memur Alımı Mülakat Sonuçları Bekleniyor? Değerlendirme Nasıl Yapılıyor

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi “İSKİ” 2018 yılı Kasım ayında başlattığı personel alımı sürecini tamamlayamadı 461 memur alımı için belli olan mülakat sonuçları neden açıklanmıyor. Mülakat sonucu sonrası bir de güvenlik soruşturması olacak!

53455
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi “İSKİ” tarafından 2018 yılı memur personel alımları kapsamında başvuruların ve mülakatın tamamlanmasına rağmen sonuçlar 2 aydan fazla süredir açıklanamadı. My Memur olarak İSKİ 461 memur alımı sürecini ve sonuçlarına dair adayların taleplerini gündeme getirmeye devam ediyoruz.

Aylardır bekleyiş sürüyor. 26 Kasım 2018’de başvuru ilanı yayımlanan ve 3 Aralık 2018’de başvurusu alınmasının ardından mülakatları da tamamlanan İSKİ 461 memur alımı için sözlü sınav sonuçları beklenmekte. Adaylar daha fazla mağduriyet yaşamamak adına sonuçların açıklanmasını talep ediyor.

İSMİ 462 MEMUR ALIMI BAŞVURU VE SINAV SÜRECİ

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Genel Müdürlüğü bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa DMK tabi olarak istihdam edilmek üzere kadrolu 461 memur alımı için başvurular 3 Aralık 2018’de başlayıp, 8 Şubat 2019’a sona eren sınav maratonu sonrasında mülakat sonuçları için adaylar 2 aydır bekleniyor.

İSKİ 461 MEMUR ALIMI MÜLAKAT SÜRECİ

İSKİ 461 memur alımı için adaylar başvuru sonucu 7 Ocak 2019 ile 8 Şubat 2019 tarihleri arasında mülakata alınmışlardı. İSKİ 461 memur alımı mülakat sınavlarının tamamlanmasının üzerinden aylar geçmesine rağmen, halen İSKİ 461 personel alımı mülakat sonucu için nihai listeler açıklanmadı.

İSKİ MEMUR ALIMI SÖZLÜ SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILIYOR?

İSKİ 461 memur alımı için sözlü sınav; kılavuzda yer alan konularda 15’er puan, kadro unvanına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesinde ise 40 puan olmak üzere toplamda 100 tam puan üzerinden yapılmaktadır?

Sınavda başarılı sayılmak için 100 tam puan üzerinden en az 60 puan alınması şarttır. Adayların atamaya esas başarı puanı, yukarıdaki açıklamaya göre hesaplanacak sınav puanı ile KPSS puanının aritmetik ortalaması alınmak suretiyle belirlenir.

Adayların atamaya esas başarı puanlarının aynı olması halinde KPSS puanı yüksek olana öncelik tanınır. En yüksek başarı puanından başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısı kadar aday, asıl aday olarak belirlenir. Sınavda 60 ve üzerinde puan almış olmak, bu sıralamaya giremeyen adaylar için müktesep hak teşkil etmeyecektir.

İSKİ 461 memur alımı ilan metni ve tüm sınav detayları:

pdf.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!