1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İSKİ 461 Memur Alımı Mülakat Sonuçları! Nihai Listeler 2 Aydır Açıklanamadı
İSKİ 461 Memur Alımı Mülakat Sonuçları! Nihai Listeler 2 Aydır Açıklanamadı

İSKİ 461 Memur Alımı Mülakat Sonuçları! Nihai Listeler 2 Aydır Açıklanamadı

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi “İSKİ” 2018 yılı Kasım ayında başvurularını aldığı 461 memur alımı için sonuçları bir türlü açıklayamadı. İSKİ memur alımı sonuçları için adayların 2 aydır bekleyişi sürüyor. İSKİ personel alımı sonuçlandırılsın!

A+A-

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) tarafından 26 Kasım 2018’de başvuru ilanı yayımlanan ve 3 Aralık 2018’de başvurusu alınmasının ardından mülakatları da tamamlanan 461 memur alımı için sözlü sınav sonuçlarının 2 aydır açıklanması bekleniyor.

İSKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere kadrolu 461 memur alımı için başvurular 3 Aralık 2018’de başlayıp, 8 Şubat 2019’a sona eren sınav maratonu sonrasında mülakat sonuçları için adaylar 2 aydır bekleniyor.

İSKİ 461 MEMUR ALIMI MÜLAKATI 2 AY ÖNCE TAMAMLANDI

İSKİ 461 memur alımı için adaylar başvuru sonucu neticesinde 7 Ocak 2019 ile 8 Şubat 2019 tarihleri arasında mülakata alınmışlardı. İSKİ 461 memur alımı mülakat sınavlarının tamamlanmasının üzerinden 2 aydan fazla zaman geçmesine rağmen, halen İSKİ 461 personel alımı mülakat sonucu için nihai listeler sonuçlandırılamadı.

İSKİ MEMUR ALIMI SÖZLÜ SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILACAK?

İSKİ 461 memur alımı için sözlü sınav; kılavuzda yer alan konularda 15’er puan, kadro unvanına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesinde ise 40 puan olmak üzere toplamda 100 tam puan üzerinden yapılacak.

Sınavda başarılı sayılmak için 100 tam puan üzerinden en az 60 puan alınması şarttır. Adayların atamaya esas başarı puanı, yukarıdaki açıklamaya göre hesaplanacak sınav puanı ile KPSS puanının aritmetik ortalaması alınmak suretiyle belirlenir.

Adayların atamaya esas başarı puanlarının aynı olması halinde KPSS puanı yüksek olana öncelik tanınır. En yüksek başarı puanından başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısı kadar aday, asıl aday olarak belirlenir. Sınavda 60 ve üzerinde puan almış olmak, bu sıralamaya giremeyen adaylar için müktesep hak teşkil etmeyecektir.

İSKİ 461 Memur Alımı mülakat sonuçlarının daha fazla uzamaması ve mülakatı tamamlanarak zaten değerlendirmeleri yapılan sınavın KPSS ile aritmetik ortalamasının alınmasının bu kadar uzamaması gerektiğini düşünen adaylar daha fazla beklemeden duyuru yapılmasını bekliyor.

İSKİ 461 memur alımı ilan metni ve tüm sınav detayları:

pdf.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler