İŞKUR 1002 Personel Alımı Başvuruları Başladı! TYP 13 Mayıs 2019

Türkiye İş Kurumu "İŞKUR" Toplum Yararına Programlar "TYP kapsamında" bin 2 personel alımı için başvuruları alıyor. TYP başvurusu kimler yapabilir? İŞKUR TYP başvuru şartları ve TYP personel alımı illeri için tıklayınız.

featured

Türkiye İş Kurumu “İŞKUR” bünyesinde Toplum Yararına Programlar “TYP” kapsamında 54 farklı ilan için başvurular alınmaya başladı. 13 Mayıs 2019 itibarıyla TYP iş başvuruları kapsamında toplamda 1002 personel alımı için başvurular alınacak. İŞKUR Toplum Yararına Programlar kapsamında tüm başvuru şartlarını, maaşlarını, izinlerini ve detayları merak eden adaylar için tüm bilgileri My Memur olarak hazırladık.

İŞKUR TYP PERSONEL ALIMI YAPILACAK ALANLAR

MEB bakım onarım ve temizlik, Çevre temizliği, Ağaçlandırma alanlarında başvurular alınmaya devam ediyor. TYP personel alımları için başvurular kimi iller için yarın sona ererken birçok il için başvurular 17 Mayıs 2019’a kadar devam ediyor.

İŞKUR TYP PERSONEL ALIMI YAPILACAK İLLER

13 Mayıs 2019 tarihli TYP 1002 personel alımı yapılacak iller Aksaray, Sivas, Karaman, Ardahan, İstanbul, İzmir için olacak. Bu illerin ilçeleri ve diğer detaylarına aşağıdaki TYP arama sayfasından ayrıntılı olarak başvuru bağlantısında bulabilirsiniz.

İŞKUR, 2019 YILI TYP BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Türkiye İş Kurumuna kayıtlı işsiz olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

Öğrenci olmamak gerekiyor.

Açık Öğretim “AÖF” ve açık lise “AÖL” öğrencileri başvuru yapabilir.

İŞKUR, TYP’DEN KİMLER YARARLANAMAZ?

İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuru yapamaz. Fakat girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi alanlar bu kapsamda başvuru yapabilir.

Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuru yapamaz.

Yararlandığı TYP bittikten sonra Kurum tarafından teklif edilen niteliklerine uygun en az üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuru yapamaz.

Herhangi bir kurs ya da programa katılmama yönünde yaptırım uygulanan kursiyer veya katılımcı yaptırım süresince TYP’ye başvuru yapamaz. Devam ettiği bir TYP ile mazeretli ya da mazeretsiz ilişiği kesilen katılımcı aynı TYP’ye tekrar başvuru yapamaz.

İŞKUR TYP ÇALIŞANLARI NE KADAR ÜCRET ALIR VE HAFTADA KAÇ SAAT ÇALIŞIR?

TYP çalışma süresi en fazla 9 ay olabilir. Haftalık 45 saat çalışma süresi vardır. 2020 TL net asgari ücret ödemesi yapılır.

TYP 1002 Personel Alımı ilanları için tıklayınız:

pdf.jpg

TYP başvuru sayfası için tıklayınız:

sonuç memur alımı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İŞKUR 1002 Personel Alımı Başvuruları Başladı! TYP 13 Mayıs 2019

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!