1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İŞKUR 1141 İMD Alımı Mülakat Sonuçları 8 Aydır Açıklanmadı
İŞKUR 1141 İMD Alımı Mülakat Sonuçları 8 Aydır Açıklanmadı

İŞKUR 1141 İMD Alımı Mülakat Sonuçları 8 Aydır Açıklanmadı

Türkiye İş Kurumu İŞKUR 2018 yılı personel alımları kapsamında bin 141 iş ve meslek danışmanı alımı için 18 Eylül'de mülakata katılacak adayları açıklamıştı. 8 Aydır sonuçlar açıklanamadı. Adaylar mağdur!

A+A-

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü “İŞKUR” 2018 yılı personel alımları kapsamında bin 141 İş ve Meslek Danışmanı “İMD” alımı başvuru sonuçlarını 18 Eylül 2018’de açıklamıştı. İŞKUR tarafından yapılan duyuruda 1141 İMD alımı başvuru sonuçlarının yanı sıra tüm puanlar da belli olmuş ve mülakatın hangi esaslar çerçevesinde yapılacağı belli olmuştu.

My Memur olarak bizlere ulaşan adaylar İŞKUR Genel Müdürü’nün Aralık 2018’i işaret ettiği mülakat sonuçlarının Nisan 2019 itibarıyla halen açıklanamadığını belirtiyorlar.

Mülakat sonuçlarının güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının da ötesine geçerek daha da uzamaması ve zaten belli olan sonuçların KPSS adaylarına duyurulması şarttır. Süreç uzadıkça da gerek kamuoyunda gerekse adayların kafasındaki soru işaretleri artacaktır. Aşağıdaki haberimizde İMD adaylarının hazırladıkları videoya da ulaşabilirsiniz.

İŞKUR İMD ALIMI MÜLAKAT SINAV ŞU USUL VE ESASLAR ÇERÇEVESİNDE YAPILDI

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Sözleşmeli İş ve Meslek Danışmanı (İMD) Sözlü Sınavına İlişkin Usul ve Esaslar

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Sözleşmeli İş ve Meslek Danışmanı (İMD) Sözlü Sınavına katılmaya hak kazanan adayların; başvuru sonuç belgelerinde belirtilen yer, tarih ve saatte yanlarında fotoğraflı ve geçerli bir kimlik belgesi (Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Pasaport, vb.) ile sözlü sınav için hazır bulunmaları gerekmekte olup, bu şekilde hazır bulunmayanlar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Sözlü sınavda adaylar, başvuru sonuç belgelerinde belirtilen komisyon marifetiyle;

a) Kurumun görev alanına ilişkin bilgi düzeyi (adayın soru havuzundan çekeceği 2 soruya verdiği cevaplara göre),

b) Genel yetenek ve genel kültür bilgisi (adayın soru havuzundan çekeceği 1 soruya verdiği cevaplara göre),

c) Muhakeme ve ifade yeteneği, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, ikna kabiliyeti, iletişim becerisi (adayın sınav esnasındaki durumuna ilişkin gözlemlere göre), değerlendirilecektir. Sınav Komisyonu Üyelerinin her biri tarafından; (a) bendi için elli puan, diğer bentler için ise yirmi beşer puan üzerinden değerlendirilerek adaylara puan verilecektir.

Soru havuzundan çekilen sorular ile verilen puanlar ayrı ayrı tutanağa geçirilecek, bunun dışında sınav ile ilgili herhangi bir kayıt sistemi kullanılmayacaktır.

Sözlü sınavda başarılı sayılmak için, Sınav Komisyonu Üyelerinin yüz tam puan üzerinden verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az 70 (yetmiş) puan olması şarttır.

Başarı sırasının belirlenmesinde, sözlü sınav puanı esas alınacaktır. Sözlü sınavda en az 70 puan alan aday sayısı ilan edilen pozisyon sayısından fazla ise, en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere birim bazında ilan edilen pozisyon sayısı kadar asıl ve bir o kadar da yedek aday tespit edilecektir.

Asıl ve yedek listelerde sıralama yapılırken adayların puanının eşit olması halinde, 2016-KPSS Lisans P3 puanı yüksek olan adaya öncelik tanınacaktır.

İMD adaylarının hazırladığı video için resme tıklayınız:

iskur-004.jpg

İŞKUR 1141 İMD Alımı Mülakat Sonuçları! 8 Aydır Açıklanmadı

İŞKUR 1141 İMD Alımı Mülakat Sonuçları! 8 Aydır Açıklanmadı

Türkiye İş Kurumu İŞKUR 2018 yılı personel alımları kapsamında bin 141 iş ve meslek danışmanı alımı için 18 Eylül'de mülakata katılacak adayları açıklamıştı. 8 Aydır sonuçlar açıklanamadı. Adaylar mağdur!

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
5 Yorum
İlgili Haberler