1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. İŞKUR, 1141 İMD Alımı Nihai Sonuçlarını Açıkladı! 256 Kadro Boş Kaldı
İŞKUR, 1141 İMD Alımı Nihai Sonuçlarını Açıkladı! 256 Kadro Boş Kaldı

İŞKUR, 1141 İMD Alımı Nihai Sonuçlarını Açıkladı! 256 Kadro Boş Kaldı

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Sözleşmeli İş ve Meslek Danışmanı Alımı Nihai Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Duyuru yayımlandı. İŞKUR İMD alımı kapsamında nihai yerleştirme sonucu 256 kadro boş kaldı. 220 Yedek atama yapıldı. Yedek atama ne zaman?

A+A-

Türkiye İş Kurumu “İŞKUR” internet sitesinde 21 Haziran 2018 tarihinde yayınlanan ilan sonucu sözleşmeli İş ve Meslek Danışmanı sözlü sınav sonuçları 26 Nisan 2019 tarihinde açıklanmış ve 6 Mayıs 2019 tarihi mesai saati bitimine kadar adaylar tarafından yapılan itirazlar ilgili sınav komisyonlarınca ayrıntılı olarak incelenmiş olup, değerlendirme sonucu asil ve yedek nihai listeler açıklandı.

Fakat atama sonucu 1141 kadrodan 256 kadro boş kaldı. 220 yedek aday ataması yapılmasına rağmen halen 256 kadroda boşluk bulunmaktadır. İŞKUR, 1141 İMD alımı yedek adayları yeni listelerin bir an önce açıklanmasını bekliyor.

ASİL ADAYLAR İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ

Türkiye İş Kurumu “İŞKUR” Birimlerine asıl olarak yerleşen adayların aşağıda belirtilen belgeleri 21 Haziran 2019 tarihi mesai bitimine (saat 17:30) kadar listede belirtilen, yerleşmiş olduğu birime şahsen elden teslim etmeleri gerekmektedir.

YEDEK ATAMALAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Yerleştirme listesinin İŞKUR tarafından internet adresinde ilanından itibaren 10 (on) gün içerisinde (21/06/2019 tarihi mesai bitimi saat 17:30’a kadar) istenilen belgeleri tamamlayarak yerleşmiş olduğu birime elden teslim etmeyen, çeşitli nedenlerle başlamayan ve 1 (bir) yıl içerisinde görevinden ayrılan adayların yerlerine yedek adaylardan atama yapılabilecektir. Yedek adaylardan atama sırası gelenlerin listesi her ayın 1. ve 15. günlerinde (Resmi tatil gününe denk gelmesi durumunda takip eden işgünü) ilan edilecektir.

ASIL OLARAK YERLEŞEN ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER

a. Dilekçe,

b. Diploma aslı veya noter, mezun olunan okul ya da Kurumumuz tarafından onaylı örneği (diplomanın düzenlenmemiş olması halinde, öğrenim durumunu belirtmek üzere usulüne göre verilmiş ve daha sonra diploma veya örnekleriyle değiştirilecek belgenin noterden veya mezun olunan okuldan ya da Kurumumuz tarafından onaylı örneği),

c. Kimlik Fotokopisi,

d. KPSS sonuç belgesi,

e. Varsa yüksek lisans belgesi aslı veya noter, mezun olunan okul ya da Kurumumuz tarafından onaylı örneği,

f. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığının bulunmadığına dair Sağlık Raporu (Psikiyatri bölümünden tek hekim raporu yeterli),

g. Adli sicil kaydı (2 Adet),

h. Mal bildirim Formu ( arkalı önlü olarak el yazısı ile doldurulacaktır.),

i. Son altı ayda çekilmiş dört adet vesikalık fotoğraf,

j. Geçerli İş ve Meslek Danışmanlığı Mesleki Yeterlilik Belgesi (Sertifikası henüz basılmamış olanların sertifikayı almaya hak ettiklerine dair üniversiteden alınan yazı.),

k. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu (2 nüsha)(Bilgisayar yazısı ile) istenmektedir.

Duyuru ve listeler için tıklayınız:

pdf.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
10 Yorum
İlgili Haberler