1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İŞKUR, 1141 İş ve Meslek Danışmanı Alımı Yedek Adaylarından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Açık Mektup
İŞKUR, 1141 İş ve Meslek Danışmanı Alımı Yedek Adaylarından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Açık Mektup

İŞKUR, 1141 İş ve Meslek Danışmanı Alımı Yedek Adaylarından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Açık Mektup

Türkiye İş Kurumu İŞKUR bin 141 İş ve Meslek Danışmanı İMD alımı kapsamında yedek adayların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan talepleri var. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yazdıkları açık Mektup My Memur haberde.

A+A-

Ülkemizin büyüyen vizyonuna katkı sunmak için görevlerine başlamanın heyecanı içinde olan biz danışmanlar olarak; 1141 iş ve meslek danışmanlığı alımı için başvuru sürecimizde 10 tercih hakkımızı önceden seçtiğimizden ve yeterli başvuru sayının olmamasından dolayı mülakatımız belirli yerlere yığılma yaşanarak gerçekleşti. Bu durum ise 2016 KPSS puanıyla alımı gerçekleştirilmesi planlanan 1141 iş ve meslek danışmanlığı kadrosunda boşluğunun oluşmasına sebep oldu. Bu durum ise 5 yıldır bu alımı bekleyen ve ülkemizin istihdam hedeflerine katkı sunmayı isteyen iş ve meslek danışmanlarında yeni bir mağduriyet oluşturmuştur.

1141 iş ve meslek danışmanlığı alımı hedefiyle çıkılan süreç kadrosunu tamamlamadan eksik kalacaktır. Oluşan bu kadro boşluğunu ülkemizin ve milletimizin hizmetinde tam kadroyla başlamak için hali hazırda mülakata girmiş ve geçerli puanı alıp Yedek iş ve meslek danışmanlarının boş kalan kadrolara, Yedek adayların puan üstünlüğüne göre diğer tercihlerine atamasının yapılarak boşlukların doldurulması için siz değerli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk’tan yardım bekliyoruz.

Hepimiz 5 yıldır bu alımı sabırla bekledik. Birçok arkadaşımız mülakat sürecinde stres nedeniyle hayatında bir çok olumsuzluklar yaşadı. Arkadaşımızın biri hamileyken bebeğini kaybetti başka bir arkadaşımız 10 günlük bebeğini bırakıp mülakata geldi. Maddi zorluklar yaşayan arkadaşlarımız borç paralar bulup sertifika yeniledi bazı arkadaşlarımızın mülakata gelirken giyecek kıyafeti yoktu… Biz yedek adaylar boş kontenjanlara yerleştirilmeyi en çok hak eden kişileriz.

Siz değerli siz değerli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Sayın Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un bu konuya hassasiyet göstererek bize ülkemize hizmet etme şansı vereceğinize inanıyoruz. Yedek İMD adaylarının taleplerinin duyulması adına sayın devlet büyüklerimizin gerekli özveriyi göstereceğine inancımız tam.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
13 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler