İŞKUR 2019/2 Engelli İstihdamı Destek Programları Açıklandı

Türkiye İş Kurumu İŞKUR tarafından engellilerin istihdamına yönelik 2019/2 dönem destek programlarının ayrıntıları ve proje başvuru rehberi ile başvuru formları yayınlandı. Detaylar My Memur haberde.

54038
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye İş Kurumu “İŞKUR” Engelli İstihdamına Yönelik destek başvuruları kapsamında proje detayları yayımlandı. İŞKUR 2019/2. dönemine ilişkin proje başvuruları başladı. Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu ile işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek verileceği duyuruldu.

İŞKUR 2019/2 PROJE DESTEĞİNİN AMACI

Verilecek desteğin amacı, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmak olarak açıklandı.

İŞKUR tarafından yayımlanan ve aşağıda yer alan Başvuru Rehberi ve Formuna göre hazırlanacak projeler kamu ve sosyal taraflardan temsilcilerden oluşan Komisyon değerlendirmesi sonrasında desteklenebilecektir.

İŞKUR 2019/2 KAPSAMINDA DESTEKLENECEK PROJELER NELERDİR?

Engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,

Eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,

Engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler,

Engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasına yönelik projeler,

Engellilerin istihdam edilebilirliklerini artırıcı mesleki eğitimine yönelik projeler.

Korumalı işyeri desteğine yönelik projeler olarak 6 farklı proje açıklandı. Aşağıdaki bağlantıda tüm proje detaylarına ve başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

İŞKUR 2019/2 PROJE BAŞVURU SON TARİHİ

Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları ile kendi işini kurmak isteyen engelliler ve eski hükümlüler projelerini 14 Haziran  2019 tarihine kadar hazırlayıp bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerimize elden veya posta yoluyla teslim edebilirler.

Proje Başvuru Rehberi, Yönetmelik, Genelge ve tüm proje detaylarının yer aldığı “PDF” bağlantısı için aşağıdaki linke tıklayınız:

pdf.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!