İŞKUR 3 Bin 250 Memur Alımı İçin Onay Bekliyor

Türkiye İş Kurumu memur alımı bekleniyor. İŞKUR personel alımı için Maliye Bakanlığından onay bekleniyor. Eğer kurumun tüm talepleri kabul edilirse İŞKUR 3 bin 250 memur alımı yapacak.

İŞKUR 3 Bin 250 Memur Alımı İçin Onay Bekliyor
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye İş Kurumu personel alımı için onay bekliyor. Daha önce kurum tarafından açıklanan 2018 yılı memur alımı planları kapsamında Maliye Bakanlığının onay vermesi bekleniyor. 2018 yılı performans programında yer alan ifadelerde 3 bin 250 memur alımı için Maliye ve DPB’den izin istendiği belirtilmişti. Şimdi gözler ilgili kurumlara çevrildi.

İŞKUR 2018 yılı performans programında, kurumun yeni yıldaki atama planları açıklanmıştı. Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığına, açıktan ve naklen atamalar için 1500 memur kadrosu talebinde bulunulduğu ifade edilmişti.

İŞKUR memur alımı kapsamında diğer 1750 kontenjan için ise farklı bir formül geliştirilmişti. Yine performans programında Maliye ve Devlet Personel Başkanlığından onay istendiği, izin istenen pozisyonların ise 1000 sözleşmeli İMD alımı ve 750 sözleşmeli büro personeli alımı için olduğu kaydedilmişti.

Maliye’den beklenen onaylar arasında ihtimali en düşük olanın 1500 kişilik açıktan atama izni olduğu görülüyor. Zira son zamanlarda kurumlara oldukça az kadro veriliyor. Ancak iş ve meslek danışmanı alımı ile büro personeli pozisyonları için adayların umutlu bekleyişi sürüyor. Özellikle birçok sertifikalının olduğu İMD için gözler Maliye’ye çevrilmiş durumda bulunuyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!