1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. İŞKUR 3 Bin İş ve Meslek Danışmanı Alımı Başlamıyor Ama Sertifika Başvuruları Sürüyor
İŞKUR 3 Bin İş ve Meslek Danışmanı Alımı Başlamıyor Ama Sertifika Başvuruları Sürüyor

İŞKUR 3 Bin İş ve Meslek Danışmanı Alımı Başlamıyor Ama Sertifika Başvuruları Sürüyor

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bünyesinde allımı defalarca belirtilen iş ve meslek danışmanları için belirtilen 3000 kadro 2017 yılı bitmesine rağmen yapılmadı. Çalışma Bakanı da İstanbul’da kadronun arttırılacağını belirtti ama 3 bin alım halen yok!

A+A-

Türkiye İş Kurumu İŞKUR için alımı yapılacağı belirtilen 3 bin İş ve Meslek Danışmanı için 2017 yılı da verimsiz geçti. Her yıl düzenlenen sertifikalarla yüzlerce hatta binlerce iş ve meslek danışmanı aday sisteme katılıyor. İMD sayısı 10 binleri aşsa da alımla ilgili tek bir çalışma neden yok?

 

Herhangi bir lisans mezununun başvuru yapabildiği İş ve meslek Danışmanlığı için bekleyen ve sertifika süresi biten 10 binlerce adayın sayısı giderek katlanıyor ama alımdan haber maalesef yok.

 

Konuyu defalarca gündeme getirmemize, Meclis'te Bakanlara soru önergeleri verilmesine rağmen unutulan 3000 İMD alımı için gerekli çalışmanın Bakan Sarıeroğlu'nun İstanbul İŞKUR İMD kadrosunu arttıracağını söylemesinden sonra heyecan daha da arttı.

 

Bknz: İŞKUR’a Alınacak İş ve Meslek Danışmanları İMD İçin Mehmet Müezzinoğlu’nun Yanıtı

Bknz: İŞKUR'a Alınacak 3000 İMD İçin Süreç Başlamadı Ama Sertifika Sınavı İçin Yeni Başvuru Başladı

 

Geçtiğimiz aylarda önceki Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na cevaplaması için verilen soru önergesinde İŞKUR'a alınacak 3 bin İş ve Meslek Danışmanı İMD için sürecin ne aşamada olduğu sorulmuştu.

 

Bu kapsamda Çalışma ve Sosyal Güvenlik yeni Bakanı Jülide Sarıeroğlu’na böyle bir alım ile ilgili olarak daha önce verilen sözleri hatırlatmak istedik. Çünkü gerek yetkililerin bulunduğu makam gerekse Bakanlık makamı süreklilik arz eder sadece kişiler değişebilir. Bu kapsamda 3 bin İMD için gerekli çalışma kişiler adına değil makam adına yerine getirilmesi gerekir!

 

Bknz: İŞKUR Kurum İçi 300 İMD Alımı Yapacak

 

Kimler İş ve Meslek Danışmanlığına başvuru yapabilir? Tüm lisans mezunları açılan programa başvuru yapabilir ve bu sertifikayı alabilir. Sertifika sadece Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Araştırma Merkezine (SAÜSEM) tarafından verilmekte. Sınav 28 Ekim 2017’de yapılacak. Sınav başvuruları da 20 Ekim 2017'de sona erecek.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
4 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler