İŞKUR 3000 İMD Alımı Bekleniyor

İŞKUR İMD personel alımı bekleniyor. Daha önce Maliye’ye 3000 İMD kadrosu için başvuran İŞKUR’un 3000 İMD alımı yapıp yapmayacağı merak ediliyor. İş ve meslek danışmanlarının atama talepleri var.

featured

Türkiye İş Kurumu iş ve meslek danışmanı alımı bekleniyor. İŞKUR’un kurum içi, memurlar arasından yaptığı 300 İMD alımının ardından gözler kurum dışı İMD alımına çevrildi. Binlerce aday, aldıkları iş ve meslek danışmanı sertifikasının karşılık bulmasını bekliyor. İŞKUR’dan herhangi bir resmi açıklama yapmazken kurum içi alım ile İŞKUR’un 3000 kadro talebi, adayların umutlarını diri tutuyor.

İŞKUR 3010 memur alımı için kadro talebi, 30 Mayıs 2016 tarihinde İŞKUR tarafından Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığına yazılı olarak bildirilmişti. Türkiye İş Kurumunun 2017 yılı performans programında yer alan bu ifade o dönem büyük ses getirmiş ve 3000 İMD alımı için kadro istendiği belirtilmişti.

İŞKUR, performans programında ayrıca 2017 yılı için 1500 açıktan atama izni de istemişti. Yapılan 3000 kadro talebi ile 1500 sözleşmeli personel alımı talebinin Maliye Bakanlığı ve DPB tarafından nasıl yanıtlandığı bilinmiyor. Ancak iş ve meslek danışmanları, 3000 İMD alımı için gerekli izinlerin tamamlanıp ilanların çıkarılmasını istiyor.

Bilindiği üzere iş ve meslek danışmanlığı için alımlar 2011 yılında başlamıştı. Ancak özellikle 2013 yılından bu yana iş ve meslek danışmanları ciddi anlamda mağdur ediliyor. Üniversitelerce sıklıkla açılan sertifika programlarına giren adaylar, barınma gibi harcamalarla birlikte yaklaşık 1500 TL maliyetle iş ve meslek danışmanı sertifikalarını alıyor. Ancak atama yapılmaması, adayların emeklerini boşa çıkarıyor.

İŞKUR kurum içi 300 İMD alımı, kurum dışı beklenen atamaları bir kez daha gündeme getirdi. Sayıları 15 bini geçen iş ve meslek danışmanlığı sertifikası sahibi adaylar, İŞKUR’un 3000 İMD alımı talebinin olumlu yanıtlanmasını ve alımlar için adım atılmasını talep ediyor. Ancak şu ana kadar hiçbir kurumdan ve yetkiliden konuya dair bir açıklama gelmedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İŞKUR 3000 İMD Alımı Bekleniyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 4 sene önce

  Bunlarin atama filan yapacagi yok arkadas

 2. Artık yapılacaksa yapılsın beklemekten yorulduk

5 Yorum

 1. 4 sene önce

  Atama bekleyen binlerce İMD artık atamaların yapılmasınî dòrt gözle bekliyor.Bize destek olduğunuz için İMD’liler adına teşekkür ederiz.

 2. 4 sene önce

  Kurum dışı atama bekliyoruz

 3. 4 sene önce

  Sanki 300 kişiye istihdam yaratmış havası yaratılıyor.. zaten şen ona maaş ödüyorsun

 4. Artık yapılacaksa yapılsın beklemekten yorulduk

 5. 4 sene önce

  Bunlarin atama filan yapacagi yok arkadas

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!