1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. İŞKUR 35 Memur Alımı Yapıyor
İŞKUR 35 Memur Alımı Yapıyor

İŞKUR 35 Memur Alımı Yapıyor

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 35 istihdam uzman yardımcısı alımı yapacak. İŞKUR memur alımı başvuru şartları ve detaylarına My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü istihdam uzman yardımcılığı giriş sınavı duyurusu yayımlandı. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilatına sözlü sınav ile Genel İdare Hizmetleri Sınıfındaki kadrolarda istihdam edilmek üzere 35 İstihdam Uzman Yardımcısı alınacaktır.

Mezuniyetlere göre kontenjan dağılımı: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 10 personel alımı kontenjanı için KPSSP 40, İktisat 10 personel alımı kontenjanı için KPSSP 15, Kamu Yönetimi/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 6 personel alımı kontenjanı için KPSSP 30, Maliye 4 personel alımı kontenjanı için KPSSP 20, Endüstri Mühendisliği 5 personel alımı kontenjanı için KPSSP 2 puanı isteniyor.

İŞKUR İstihdam Uzman Yardımcılığı giriş sınavına başvuracak adaylarda aşağıdaki şartlar aranır:

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin A bendinde belirtilen genel şartları taşımak, Giriş Sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekiyor. 1 Ocak 1984 ve sonrasında doğanlar. Başvurabilir.

Üniversitelerin; Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İktisat, Kamu Yönetimi/Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye ve Endüstri Mühendisliği ile bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak gerekiyor.

T.C. Yüksek Öğretim Kurulu Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2017 veya 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) A grubundan mezun olduğu bölümle ilgili yukarıda belirlenen puan türünden en az 80 puan almış olmak gerekiyor.

Gerekli şartları taşıyanlardan her bölüm için ayrı ayrı olmak üzere yukarıda belirlenen KPSS puan türüne göre en yüksek puandan başlanarak atama yapılacak kadro sayısının dört katı aday sözlü sınavına çağrılacaktır. Sonuncu adayla aynı puana sahip olanlar da dâhil edilerek sınava gireceklerin listesi Kurum internet sayfasında yayınlanacaktır. Birden fazla bölüm mezuniyeti olan adaylar sadece bir gruba başvuruda bulunabileceklerdir. İlan metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler