1. HABERLER

  2. SİYASET HABERLERİ

  3. İŞKUR Atamaları Denetlenmedi Mi? Denetlendi Usulsüzlük mü Bulunmadı?
İŞKUR Atamaları Denetlenmedi Mi? Denetlendi Usulsüzlük mü Bulunmadı?

İŞKUR Atamaları Denetlenmedi Mi? Denetlendi Usulsüzlük mü Bulunmadı?

İŞKUR Atamaları Denetlenmedi Mi? Denetlendi Usulsüzlük mü Bulunmadı?

A+A-

MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan Oğan tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na 15 Ekim 2014 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e sorulmak üzere yazılı soru önergesi verdi. Iğdır Milletvekili Dr. Sinan Oğan soru önergesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e 3 soru yöneltti.

1)İŞKUR tarafından yapılan atamalarda bugüne kadar herhangi bir usulsüzlük Bakanlığınız tarafından tespit edilmiş midir?

2)İŞKUR yoluyla personel alımları ne yolla denetlenmektedir? Bakanlığınız tarafından daha önce herhangi bir denetleme yapılmış mıdır? Böyle bir denetleme yapıldıysa hangi tarihlerde yapılmış ve sonucu ne olmuştur?

3)Kars ve Iğdır illerinde İŞKUR son 5 yıl içerisinde hangi tarihlerde kaç adet personel alımı yapılmıştır? Bunun listesi nedir?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından soruya cevap ise; 24 Kasım 2014 tarihinde verildi. Cevap da; Türkiye İş Kurumu tarafından yapılan personel alımlarının denetiminde sorumlu olduğunu, iş müfettişleri, bağlı ve ilgili kuruluşların müfettişleri ve uygun göreceği diğer personel aracılığıyla kullanabileceğini belirtti.

“Ayrıca Türkiye İş Kurumu tarafından yapılan atamalarda usulsüzlük yapıldığına dair Bakanlığımızca bugüne kadar yapılmış bir tespit bulunmamaktadır.” Şeklindeki cümle Türkiye'nin önde gelen memur haber sitesinde; Konu ile alakalı "Çelik: İŞKUR'u denetleme yetkim var ama hiç denetlemedim" şeklinde yorumlandı.

Şimdi Mymemur.Com olarak aklımızda bir soru işareti daha oluştu.Türkiyenin önde gelen memur sitesi tarafından yorumlandığı gibi bu güne kadar denetleme mi Yapılmadı? Yoksa bizim anladığımız gibi Denetleme Yapıldı usulsüzlük mü bulunamadı?

İller

2010

2011

2012

2013

2014*

Kars

532

1.161

3.407

1.474

3.224

İğdır

582

1.427

2.901

556

2.122

*Ocak-EylüI

MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan Oğan Soru Önergesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Cevap

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.