1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. İŞKUR Attığı İşçilere İş Arayacak mı?
İŞKUR Attığı İşçilere İş Arayacak mı?

İŞKUR Attığı İşçilere İş Arayacak mı?

Taşeron uygulamasının ağır bedellerine ülke olarak acıyla tanık olduğumuz içinde yaşanılan günlerde bakan sıfatıyla taşeronlukla ilgili değerlen

A+A-

            Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Levent Gök Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından cevaplandırılmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına yazılı soru önergesinde bulundu.

            CHP Ankara Milletvekili Levent Gök soru önergesinde İŞKUR Genel Müdürlüğünde Taşeron elemanı 17 güvenlik görevlisinin işine son verilmiş olmasını konu alarak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e 9  soru yöneltti. İşte verilen soru önergesi;

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

            Aşağıdaki sorularımın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk ÇELİK tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını, Anayasanın 98 ve İçtüzüğün 96. maddeleri gereğince arz ederim.

                                                                                 Levent GÖK

                                                                                 Ankara Milletvekili

                                                                                İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi

 

Taşeron uygulamasının ağır bedellerine ülke olarak acıyla tanık olduğumuz içinde yaşanılan günlerde bakan sıfatıyla taşeronlukla ilgili değerlendirmelerinizin kamuoyunca dikkatle ele alındığı günlerde bakanlığınıza bağlı İŞKUR Genel Müdürlüğünde Taşeron elemanı 17 güvenlik görevlisinin işine son verilmiş bulunmaktadır.

Bu bağlamda;

1-Bugün 17 Güvenlik görevlisini işten çıkaran İŞKUR Genel Müdürlüğünde, geçen yıl kaç güvenlik görevlisi işe başlamıştır?

2-İŞKUR Genel Müdürlüğünün güvenlik görevinin kaç personel ile yapılabileceği konusunda Emniyet Genel Müdürlüğünden görüş istenmiş midir?

3-Emniyet Genel Müdürlüğünden alınan görüşe karşın güvenlik kadrosunu yarı yarıya düşürmenin gerekçesi nedir?

4-Daha önce 4 ayrı binada faaliyet sürdüren İŞKUR Genel Müdürlüğü bina sayısı yeni yerinde ikiye düştüğü halde geçen yıl 32 olan güvenlik görevlisi sayısı neden 10 kişi ilavesiyle 42'ye çıkarılmıştır?

5-Bu yıl ne olmuştur da 42'ye çıkarılan güvenlik görevlisi sayısında 17 kişilik bir azalışa yönelinmiştir?

6-Az sayıda güvenlik görevlisi ile çalışılması güvenlik zafiyeti doğurmayacak mıdır?

7-İŞKUR işsizlere iş bulmak işlevini gören bir kurum olarak işten attığı işçilere iş arayacak k mıdır?

8-İŞKUR Genel Müdürlüğünün yanı başındaki Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Devlet Hava Meydanları işletmesi gibi kuruluşların güvenlik personeli çalıştırma konusundaki tutumu izlenmiş ve incelenmiş midir?

9-Emekçileri sokağa atan bu uygulamadaki çarpıklığı gidermek üzere anılan personelin işlerine dönmelerini sağlayacak bir yeni değerlendirme için Talimat vermeyi düşünüyor musunuz?

Personel Sağlık Tr Haber

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.