Türkiye İş Kurumu tarafından pek çok hizmet verilir. Bu hizmetlerin başında gelen İŞKUR iş ilanları Türkiye genelinde binlerce kişinin ilgi odağındadır. Türkiye İş Kurumu aracılığıyla verilen iş ilanları kamu kurum ve kuruluşlarına ait olabildiği gibi özel sektör firmalarına da ait olabilir. Kamu kurumları ve özel sektör firmaları personel alımlarını kurumun internet sitesi üzerinden yayınlarlar.

İş arayan binlerce kişi İŞKUR iş arayan giriş bölümünden bu ilanlara ulaşabilir.

İŞKUR İş İlanları Sitemizde!

İşe alım ilanı veren firmalara, kurumun kamu personel alımları ve özel sektör eleman alımlarına ulaşmak isteyen herkes bu ilanlara sitemiz aracılığıyla erişebilir. MyMemur adlı sitemizin ilgili kategorisi memur alımları ve diğer tüm İŞKUR personel alımları ile ilgilenen binlerce kişinin uzun zamandır ilgi odağındadır. Sitemizi tarayıcınızın sık kullandığınız siteler bölümüne ekleyerek siz de MyMemur’u sıkça ziyaret edebilir, güncel İŞKUR alımları gibi pek çok konudan anında haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca MyMemur sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip ederek güncel İŞKUR iş ilanları öğrenilebilir. Mymemur diğer kategorileriyle de birçok kişi için tercih sebebidir. 2020 İŞKUR iş ilanları ilgili kategoriden takip edilebildiği gibi sitedeki Memur Haberleri, Memur Alımı bölümlerinden de güncel memur haberlerine ve memur alımları ile ilgili bilgilere ulaşılabilir. MyMemur ayrıca güncel haberler, ekonomi haberleri, magazin haberleri, teknoloji haberleri, spor haberleri, dünyadan haberler de yayınlar. İŞKUR iş ilanları sayfalarının yanı sıra bu sayfalarımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Kimler İŞKUR İş İlanı Yayınlayabilir?  

Kamu personel alımları yayınlamak için de, özel sektör personel alımları yayınlamak için de kurumun web sitesine gidilerek kayıt olunması gerekir. İŞKUR kayıt kısa sürede ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. İŞKUR iş ilanları yayını için web sitesine giren kişilere için işlem yapmak oldukça kolay hale getirilmiştir. Kayıtlar işverenler tarafından gerçekleştirilebildiği gibi işveren temsilcileri de iş ilanı açabilirler. Memur alımları gibi kamuda çalışmak üzere personel arayan kurumlarda kurumun sisteminden sorumlu kişiler kayıt açarlar.

İŞKUR İş İlanları Nasıl Yayınlanır?

İş ilanları kayıt işlemi sırasında öncelikle sisteme üye olmak gerekir. Sisteme üyelik gerçekleştirildikten sonra iş ilanı yayınlama aşamalarına geçilebilir. Kurumun web sitesinde kayıt oluşturacak firmalardan güncel SGK bilgileri ve vergi numarası istenir. Kayıtlar bu bilgiler verildikten sonra gerçekleşir. SGK kaydı ve vergi numarasının kurum tarafından onaylanması gerekir. Kurum bu onay sırasında gerekli kontrolleri yapar ve firma bilgilerinin doğruluğunu teyit eder. İŞKUR kayıt için onay alan firma TC Kimlik Numarası, oluşturulan şifre ve işverene ait kurumun numarası ile sisteme giriş sağlanabilir. İş ilanları yayınlama işlemleri da bu aşamada başlayabilir.

Aynı İşyerinin Birden Fazla İŞKUR İş İlanı Olabilir mi?

Aynı SGK kaydı ve vergi numarasına sahip olan bir işyerinin birden fazla şubesi olması halinde yapılması gerekenler kurum tarafından belirtilir. Bu durumda bir işyerinin aynı şehir sınırları içinde birden fazla işyeri varsa bunlardan biri merkez olarak sisteme girilir, diğerleri de o merkez işyerinin altındaki şubeler olarak kayıtlara geçer.

İşverenler İŞKUR Sisteminde Neler Yapabilir?

Kurumun sistemine üye olarak işyeri kaydı açan işverenler bu sistemde açık iş ilanları verebilirler. İŞKUR iş başvurusu yapacak olan kişilerin firmalarının ilanlarını görmesini sağlayabilirler. İşverenler tarafından ayrıca işyeri kayıtlarının olduğu bölüme işgücü çizelgeleri de eklenebilmektedir. Web sitesinden açık iş ilanları için başvuru alınabildiği gibi toplu işten çıkarma işlemleri de gerçekleştirilir.

İş Arayan Kişiler İŞKUR’dan Nasıl Yararlanırlar?

İş arayan binlerce kişinin iş ilanlarına ulaşabilmesini sağlar. Nasıl ki; işverenler İŞKUR açık iş ilanları ve diğer personel alımları yayınlamak için sisteme üyelik ve kayıt gerçekleştiriyorlarsa, aynı kural iş arayan kişiler için de geçerlidir. İŞKUR başvuru yapabilmek için ilk adım web sitesine giriş yaparak üyelik ve kayıttır. Kurum tarafından sunulan hizmetlerden yararlanmak isteyen herkes için bu kural geçerlidir. İş arayan herkes kurumun portalına üye olur ya da kendisine en yakın İŞKUR birimlerine ulaşarak bizzat kayıt yaptırır.

İŞKUR Kayıt Sırasında Dikkat Edilecekler

Açık iş ilanları ya da diğer eleman alımları aracılığıyla işe yerleşmek isteyenler internet sitesi üzerinden veya kurumun birimlerinden yaptırdıkları kayıtlarda kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru vermekten sorumludur. Kamu personel alımları ile ilgilenen kişiler için de bu geçerlidir. Bu kuralın amacı devlet kurum ve kuruluşları tarafından yayınlanan memur alımları, özel sektörce İŞKUR iş ilanları ile bildirilen açık pozisyonlara yerleştirilecek olan doğru kişilere bir an önce ulaşabilmektir. Bu sebeple iş arayanların kişisel bilgilerini, iletişim bilgilerini, eğitim bilgilerini, meslekleri ile ilgili bilgileri ve kendilerinden kayıt sırasında istenen diğer tüm bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde bildirmeleri gerekir. Yanlış beyanlar yapılsa dahi bir sonraki aşamada kişiden tüm bu bilgileri belgelemesi isteneceğinden, yanlış beyanlar zaman kaybından öteye gidemez. İş arayanlar ayrıca tüm istenen bilgileri eksiksiz doldurmak zorundadır. Özgeçmiş bölümündeki ilgili alanlara istenen bilgileri yazmayan kişilerin kayıtları aktif edilmez.

İŞKUR Kayıt Şartları Nelerdir?

İster memur alımları, ister özel sektör personel alımları ya da kamu personel alımları ile ilgileniyor olsun; kurumun sistemine giriş yapacak olan iş arayan kişileri ilgilendiren bazı şartlar vardır. Bu şartların başında 14 yaşını doldurmuş olmak gelir. İŞKUR kaydı sırasında kişinin beyanı esas alınır, yanlış beyanlardan Türkiye İş Kurumu sorumlu değildir.

İŞKUR Engelli Kaydı Kimleri Kapsar?

Doğuştan veya daha sonradan herhangi bir sebeple zihinsel, fiziksel, ruhsal, duyusal olarak kaybı olan, sosyal kabiliyetlerini bu sebeplerle kaybetmiş olan kişiler “engelli” olarak tanımlanır. Engelli kişilerin engel dereceleri vardır. Bu derecelerin neler olduğu ikinci ve üçüncü basamak sağlık kurum ve kuruluşlarının engellilik sağlık kurulları tarafından belirlenir ve raporlanır. Engel derecesi en az yüzde 40 olan kişiler İŞKUR Duyurular bölümünden de bildirilen engelli personel alımları ile ilgileniyorlarsa kendilerine en yakın İŞKUR İl Müdürlüğü’ne ya da Hizmet Merkezi’ne giderek raporlarını ibraz etmeleri ve onaylatmaları zorunludur. Bu kişiler genellikle devlet kadrolarında görev verilmek üzere açılan KPSS şartsız alımlar konulu iş ilanları kapsamında işe yerleştirilirler. KPSS şartsız personel alımları kamu kurum ve kuruluşlarının bünyesinde belirli dönemlerde açılmakta olup, engelli onayı işlemini yaptırmayan kişiler bu personel alımları kapsamında değerlendirilemez. Bazı durumlarda engelli kişilerin engel durumları uygulanacak tedavi neticesinde geçici olabilir ve bu durum raporlarında da belirtilir. Bu durumda engelli raporları da sürelidir. Engellilik süresi biten kişiler İŞKUR KPSS şartsız personel alımı için değerlendirilmez. Bu yüzden raporun süresi bitmesine rağmen engel durumu devam ediyorsa raporun yenilenerek kuruma bildirilmesi gerekir.

MyMemur İŞKUR İş İlanları İş Arayanların Takibinde!

MyMemur, iş arayanların ilk adreslerinden biri olmaya devam ederken bu kişilerin sadece iş arayışlarına çözüm olmayı amaçlayan memur alımı veya kamu personel alımları gibi ilanlar yayınlamakla kalmaz. Ayrıca blog bölümünden bilgilendirme yazılarına güncel olarak devam eder ve pek çok konuda merak edilenlere cevap vermeyi hedefler. Belediyelere KPSS’siz memur alımı gibi haberler İŞKUR iş ilanları kategorisinde yayınlandığı gibi ayrıca memur Haberleri kategorisinden de bu gibi pek çok habere ulaşılabilir. İŞKUR Kursları iş arayan herkes için tarafımızdan takip edilerek belirli dönemlere bu kurslar hakkında da bilgilendirmeler yapılır. İş arayan kişiler KPSS’siz memur alımı ile ilgili ilanlara MyMemur aracılığıyla ulaşabileceklerini artık bilirler. İletişim bilgilerini öğrenmek isteyen kişilerden; İŞKUR TYP ile ilgili bilgi almak isteyen kişilere kadar binlerce iş arayan sitemizden faydalanabilmektedir.

Toplum Yararına Programlar işsizliğin arttığı belirli dönemlerde veya belirli yerlerde istihdamında zorluk çekilen kişilerin çeşitli pozisyonlarda çalışmasını sağlayan programlardır. İstihdam edilen kişilerin asgari ücret düzeyinde kazanç elde ettiği kurum TYP işsiz sayısının azaltılmasını amaçlar. Bu programlar ile ilgili haberlere de MyMemur aracılığıyla erişebilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10