İŞKUR Personel Sayısı Açıklandı – Ocak 2018

Türkiye İş Kurumu personel sayısı açıklandı. İŞKUR performans programında kurumun performans hedefleri, İŞKUR personel sayısı ve memur sayısı gibi bilgilere yer verildi.

38142
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye İş Kurumu performans programı yayımlandı. Yayımlanan 2018 yılı performans programında kurumun 2018 yılı için performans hedefleri, mali tabloları, fiziksel kaynakları gibi bilgilere yer verildi. Geniş kapsamlı programda insan kaynakları bölümü de yer alıyor. Bu kısımda Ocak 2018 itibariyle İŞKUR personel sayısı yer aldı.

Performans programına göre Genel Müdürlüğün 11 bin 204 kadrosu bulunuyor. Bu kadrolardan 3.642’si boş durumda bulunuyor. İŞKUR memur sayısı 7 bin 562 olarak açıklandı. Ayrıca tablolarda ayrıntılı şekilde cinsiyete, unvana, hizmet sınıfına, teşkilata göre personel dağılımları da yer aldı.

Kurumda çalışan memurların, sözleşmeli personele göre daha fazla olduğu görülüyor. Tablolara göre İŞKUR memur sayısı 7461 olarak ifade edildi. Sözleşmeli personel sayısı 101 olarak belirtildi. Hizmet sınıfına göre dağılıma bakıldığında en çok personelin genel idare hizmetleri sınıfında olduğu görülüyor.

Unvana göre dağılım tablosu da performans programında bulunuyor. Buna göre İŞKUR memur kadroları içerisinde 3678 iş ve meslek danışmanı yer alıyor. Bunun yanı sıra 1457 VHKİ, 722 memur, 307 şube müdürü ve 271 şef görev yapıyor. Daha detaylı bilgiye ve İŞKUR 2018 yılı performans programına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. Ne yapıyorsunuz ne perfonmasıymış ne ne ne saçma sapan seylerin rakamsal değerlerini ölçeceğinize kaç kişi kac paraya çalısıyor geçinebiliyormu hangi şartlarda hangi ruh hastalarıyla aksam ediyor onları araştırın

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!