İŞKUR tarafından SGK Engelli Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Sosyal Güvenlik İzmir İl Müdürlüğü engelli daimi kamu personeli alımı yapacak. SGK engelli personel alımına başvuru yapacak önlisans ve lisans mezunu adayların EKPSS'den en az 60 puan almış olma şartı aranıyor.

56614
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TC. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Sosyal Güvenlik İzmir İl Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere en az ilkokul mezunu engelli personel alımı yapılacağı duyuruldu. İŞKUR tarafından yayınlanan ilanda adayların en az EKPSS’den 60 puan almış olma şartı yer alıyor.

SGK İzmir İl Müdürlüğü sürekli işçi kadrosunda 8 engelli personel alımı yapacak. İlana başvurular İŞKUR internet sitesi üzerinden ya da hizmet merkezlerinden gerçekleştirilecek. 4 Ekim 2019 tarihinde kadar engelli işçi alımı başvuruları yapılabilecek.

SGK İzmir İl Müdürlüğü sürekli işçi kadrosunda 8 temizlik personeli alımına başvurular başladı. Kamu personeli iş başvurusuna başvuru yapan adaylar sözlü sınava tabi tutulacak. Daimi işçi adaylarının sözlü sınavda 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alınması gerekiyor.

Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin EKPSS/KPSS’ye girmiş olmaları yeterlidir. Ancak, kariyer meslek taleplerine başvuru yapacak engellilerden ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir.

GENEL ŞARTLAR

1- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

2- 18 yaşını tamamlamış olmak.

3- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4- Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.

5- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

6- Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.

7- Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

8- Her aday, Türkiye İş Kurumunda (İŞKUR) yayımlanan listede belirtilen bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

9- Adayların, başvurunun son günü itibarıyla duyurumuz ve ekinde yer alan tabloda meslek kollarına uygun olarak talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak.

10- İlanın yayınlandığı tarihte herhangi bir kamu kurumunda çalışmıyor olmak.

11- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.

12- Göreve başlamaya hak kazanan personel, İl Müdürlüğümüz ve İl Müdürlüğümüze bağlı olarak İzmir İli genelinde bulunan Merkez Müdürlüklerimiz ve Hizmet Noktalarımızda görevlendirilecektir.

13- Engelliler için ilan edilen kadroya başvuran adaylar;

Durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla (Doğuştan ya da sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılamada güçlükleri olan ve korunma, bakım, rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişilerden tüm vücut fonksiyon kaybının en az yüzde kırk olduğunu belirten sağlık kurulu raporu) belgelendirmeleri gerekmektedir.

 14- Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Lise düzeyindekiler adam diilmi.19 yıldır engelli memur alımlarına basvuru yapıyorum.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!