1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. İŞKUR İŞ İLANLARI

  4. İŞKUR TYP 2760 Personel Alımı Başvuruları Başladı
İŞKUR TYP 2760 Personel Alımı Başvuruları Başladı

İŞKUR TYP 2760 Personel Alımı Başvuruları Başladı

30 Eylül 2019 Pazartesi günü itibarıyla Türkiye İş Kurumu "İŞKUR" Toplum Yararına Programlar TYP kapsamında 2 bin 760 kadroya başvurular başladı. TYP personel alımı başvuru şartları ve detaylar My Memur haberde.

A+A-

30 Eylül 2019 Pazartesi günü itibarıyla İŞKUR "TYP" için 2760 yeni alımı 67 ilanla yayımlandı. İLKUR TYP personel alımı başvuruları için 67 ilan detaylarına ve başvuru kodlarına aşağıdaki bağlantıdan direkt erişim sağlayabilirsiniz. TYP başvuru sayfasından arama yapılarak hangi illere ve ilçelere İŞKUR TYP personel alımı başvurusu olduğunu ve TYP personel alımı kontenjan detaylarına da ayrıca inceleyebilirsiniz.

İŞKUR TYP PERSONEL ALIMI  YAPILACAK BRANŞLAR ve İLLER

İŞKUR TYP personel alımları 30 Eylül itibarıyla Çevre temizliği, MEB çevre düzenlemesi, MEB bakım onarım ve temizlik, MEB güvenlik alımları olarak TYP başvuruları bulunmaktadır. İstanbul, Afyonkarahisar, Kırıkkale, Tokat, İzmir, Burdur illeri için toplam 2 bin 760 personel alımı yapılacak.

KİMLER TYP PERSONEL ALIMINA BAŞVURABİLİR?

Türkiye İş Kurumu İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak gerekiyor.

18 yaşını tamamlamış olmak gerekiyor.

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak gerekiyor.

Ayrıca öğrenciler TYP personel alımlarına başvuru yapamaz. Fakat Açıköğretim “AÖF” ve açık lise öğrencileri “AÖL” öğrencileri başvuru yapabilmektedirler.

TYP’YE KİMLER BAŞVURU YAPAMAZ?

İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan (girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi hariç) yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuramaz.

Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

Yararlandığı TYP bittikten sonra Kurum tarafından teklif edilen niteliklerine uygun en az üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

Herhangi bir kurs ya da programa katılmama yönünde yaptırım uygulanan kursiyer veya katılımcı yaptırım süresince TYP’den de yararlanamaz.

Devam ettiği bir TYP ile mazeretli ya da mazeretsiz ilişiği kesilen katılımcı aynı TYP’ye tekrar katılamaz.

İŞKUR TYP Personel Alımı Başvuru İlanları İçin TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler