İŞKUR, TYP 337 Personel Alımı Başvuruları Yarın Son

Türkiye İş Kurumu İŞKUR kapsamında Toplum Yararına Programlar TYP bünyesinde 337 personel alımı için başvurular 22 Nisan 2019 itibarıyla sona erecek. İŞKUR 337 TYP personel alımı başvuru illeri ve başvurular için tıklayınız.

53411
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye İş Kurumu “İŞKUR” kapsamında 22 Nisan 2019 itibarıyla 20 farklı başvuru ilanı için Toplum Yararına Programlara “TYP” başvuru yapılabilir. TYP için 337 personel alımı başvurularına dair detaylar aşağıdaki “WWW” bağlantısına tıklanarak direk incelenebilir. İŞKUR TYP personel alımlarının tamamı çevre temizliği alanı için olacak. İstanbul ve İzmir illeri için 10’ar kontenjan bulunurken geriye kalan 317 kontenjan Rize ili için ayrıldı.

İŞKUR, 2019 YILI TYP BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Türkiye İş Kurumuna kayıtlı işsiz olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

Öğrenci olmamak gerekiyor.

Açıköğretim ve açık lise öğrencileri başvuru yapabilir.

İŞKUR, TYP’DEN KİMLER YARARLANAMAZ?

İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuru yapamaz. Fakat girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi alanlar bu kapsamda başvuru yapabilir.

Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuru yapamaz.

Yararlandığı TYP bittikten sonra Kurum tarafından teklif edilen niteliklerine uygun en az üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuru yapamaz.

Herhangi bir kurs ya da programa katılmama yönünde yaptırım uygulanan kursiyer veya katılımcı yaptırım süresince TYP’ye başvuru yapamaz. Devam ettiği bir TYP ile mazeretli ya da mazeretsiz ilişiği kesilen katılımcı aynı TYP’ye tekrar başvuru yapamaz.

İŞKUR TYP ÇALIŞANLARI NE KADAR ÜCRET ALIR VE HAFTADA KAÇ SAAT ÇALIŞIR?

TYP çalışma süresi en fazla 9 ay olabilir. Haftalık 45 saat çalışma süresi vardır. 2020 TL net asgari ücret ödemesi yapılır.

TYP başvuru sayfası ve ilanların tamamına aşağıdaki “www” resmine tıklayarak direk ulaşabilirsiniz:

sonuç memur alımı

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!