1. HABERLER

  2. İŞ İLANLARI

  3. İŞKUR İŞ İLANLARI

  4. İŞKUR, TYP 530 Personel Alımı Yapacak! 12 Haziran 2019
İŞKUR, TYP 530 Personel Alımı Yapacak! 12 Haziran 2019

İŞKUR, TYP 530 Personel Alımı Yapacak! 12 Haziran 2019

Türkiye İş Kurumu "İŞKUR" Toplum Yararına Programlar "TYP kapsamında" 530 personel alımı için başvuruları alıyor. TYP başvurusu kimler yapabilir? İŞKUR TYP başvuru şartları ve TYP personel alımı yapılacak iller ve başvurular!

A+A-

Türkiye İş Kurumu “İŞKUR” bünyesinde Toplum Yararına Programlar “TYP” kapsamında 21 farklı ilan için başvurular alınmaya başladı. 12 Haziran 2019 itibarıyla TYP iş başvuruları kapsamında toplamda 530 personel alımı için başvurular alınacak. İŞKUR Toplum Yararına Programlar "TYP" kapsamında tüm başvuru şartlarını, maaşlarını, izinlerini ve detayları merak eden adaylar için tüm bilgileri My Memur olarak hazırladık.

İŞKUR TYP PERSONEL ALIMI YAPILACAK ALANLAR

Çevre Temizliği ve Kamusal altyapının yenilenmesi  alanlarında başvurular alınmaya devam ediyor. TYP personel alımları için başvurular kimi iller için yarın sona ererken birçok il için başvurular 14 Haziran 2019’a kadar devam ediyor.

TYP PERSONEL ALIMI YAPILACAK İLLER

12 Haziran 2019 tarihli TYP 530 personel alımı yapılacak iller Siirt, Sinop, Artvin, Karaman için olacak. Bu illerin ilçeleri ve diğer detaylarına aşağıdaki TYP arama sayfasından ayrıntılı olarak başvuru bağlantısında bulabilirsiniz.

2019 YILI TYP BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Türkiye İş Kurumuna kayıtlı işsiz olmak gerekiyor.

18 yaşını tamamlamış olmak gerekiyor.

Emekli ve malul aylığı almıyor olmak gerekiyor.

Öğrenci olmamak gerekiyor.

Açık Öğretim “AÖF” ve açık lise “AÖL” öğrencileri başvuru yapabilir.

TYP’DEN KİMLER YARARLANAMAMAKTADIR?

İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuru yapamaz. Fakat girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi alanlar bu kapsamda başvuru yapabilir.

Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuru yapamaz.

Yararlandığı TYP bittikten sonra Kurum tarafından teklif edilen niteliklerine uygun en az üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuru yapamaz.

Herhangi bir kurs ya da programa katılmama yönünde yaptırım uygulanan kursiyer veya katılımcı yaptırım süresince TYP’ye başvuru yapamaz. Devam ettiği bir TYP ile mazeretli ya da mazeretsiz ilişiği kesilen katılımcı aynı TYP’ye tekrar başvuru yapamaz.

TYP ÇALIŞANLARI NE KADAR ÜCRET ALIR VE HAFTADA KAÇ SAAT ÇALIŞIR?

TYP çalışma süresi en fazla 9 ay olabilir. Haftalık 45 saat çalışma süresi vardır. 2020 TL net asgari ücret ödemesi yapılmaktadır. 

TYP başvuru sayfası için tıklayınız:

sonuç memur alımı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler