1. HABERLER

  2. İŞKUR İŞ İLANLARI

  3. İŞKUR, TYP 8353 Personel Alımı Yapıyor! 12 Mart 2019
İŞKUR, TYP 8353 Personel Alımı Yapıyor! 12 Mart 2019

İŞKUR, TYP 8353 Personel Alımı Yapıyor! 12 Mart 2019

Türkiye İş Kurumu İŞKUR, Toplum Yararına Programlar TYP kapsamında 183 farklı ilan ile birçok ilde toplam 8 bin 353 personel alımı başvurularını alıyor. TYP başvuru şartları nelerdir? İŞKUR TYP başvuru detayları My Memur haberde.

A+A-

Türkiye İş Kurumu “İŞKUR” bünyesinde Toplum Yararına Programlar “TYP” kapsamında 12 Mart 2019 tarihi itibarıyla 183 farklı ilan için başvurular alınıyor. İŞKUR tarafından 12 Mart itibarıyla 2019 yılı TYP iş başvuruları kapsamında toplamda 8 bin 353 TYP personel alımı yapılacak.

İŞKUR TYP personel alımları “çevre temizliği, ağaçlandırma, park düzenlemeleri” alanlarında olacak. TYP personel alımları için başvurular “Samsun, Tunceli, Çorum, Balıkesir, İstanbul, Erzincan, Sakarya, Bursa, Ordu, Bartın, Uşak, Erzurum, Ankara, Bolu” illeri için alınmaya başladı.

İŞKUR, TYP BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR?

TYP’ye başvuru için Türkiye İş Kurumuna İŞKUR kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak gerekiyor. Açıköğretim ve açık lise öğrencileri başvuru yapabilmektedirler.

İŞKUR, TYP PERSONEL ALIMINA KİMLER BAŞVURU YAPAMIYOR?

İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuru yapamaz. Fakat girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi alanlar bu kapsamda başvuru yapabilmektedir.

Ayrıca mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuru yapamamaktadır.

Daha önce yararlandığı TYP bittikten sonra Kurum tarafından teklif edilen niteliklerine uygun en az üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuru yapamamaktadır.

Herhangi bir kurs ya da programa katılmama yönünde yaptırım uygulanan kursiyer veya katılımcı yaptırım süresince TYP’ye başvuru yapamaz. Devam ettiği bir TYP ile mazeretli ya da mazeretsiz ilişiği kesilen katılımcı aynı TYP’ye tekrar başvuru yapamaz.

İŞKUR TYP MAAŞLARI NE KADARDIR?

TYP çalışma süresi en fazla 9 ay olabilir. Haftalık 45 saat çalışma süresi vardır. 2 bin 20 TL net asgari ücret ödemesi yapılır.

TYP başvuru sayfası ve ilanların tamamı:

tiklayiniz.jpg

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler