1. HABERLER

  2. İŞKUR İŞ İLANLARI

  3. İŞKUR TYP Başvuru Şartları Nelerdir? Kimler MEB TYP Başvurusu Yapabilir
İŞKUR TYP Başvuru Şartları Nelerdir? Kimler MEB TYP Başvurusu Yapabilir

İŞKUR TYP Başvuru Şartları Nelerdir? Kimler MEB TYP Başvurusu Yapabilir

Türkiye İş Kurumu İŞKUR tarafından bu hafta itibarıyla TYP güvenlik personeli başvuruları başta olmak üzere MEB için TYP personel alımı başvuruları başladı. Peki TYP personel alımı şartları nelerdir? İşte detaylar.

A+A-

Türkiye İş Kurumu İŞKUR tarafından 2019-2020 dönemi için Milli Eğitim Bakanlığı MEB için güvenlik görevlisi alımları başta olmak üzere temizlik, bakım onarım alanlarında TYP personel alımları için başvurular bu hafta itibarıyla başladı. TYP personel alımı şartlarını ve MEB TYP güvenlik personeli alımına dair detayları araştıran adaylar için My Memur olarak gerekli İŞKUR başvuru şartlarını hazırladık.

TYP İLANLARINA KİMLER BAŞVURABİLİR KİMLER BAŞVURAMAZ?

- Türkiye İş Kurumu İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak gerekmektedir.

- 18 yaşını tamamlamış olmak şartı aranıyor.

- Emekli ve malul aylığı almıyor olmak aranan TYP personel alımı şartlarındandır.

- Öğrenciler TYP personel alımlarına başvuru yapamaz. Ancak Açıköğretim AÖF ve açık lise öğrencileri AÖL öğrencileri başvuru yapabilmektedirler.

- İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan (girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi hariç) yararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuramaz.

- Mazeretsiz olarak TYP’den ayrılanlar veya kendi kusuru nedeniyle ilişiği kesilenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

- Yararlandığı TYP bittikten sonra Kurum tarafından teklif edilen niteliklerine uygun en az üç iş teklifini mazeretsiz olarak kabul etmeyenler, son yararlanma tarihi üzerinden 24 ay geçmedikçe yeni bir TYP’ye başvuramaz.

- Herhangi bir kurs ya da programa katılmama yönünde yaptırım uygulanan kursiyer veya katılımcı yaptırım süresince TYP’den de yararlanamaz.

- Devam ettiği bir TYP ile mazeretli ya da mazeretsiz ilişiği kesilen katılımcı aynı TYP’ye tekrar katılamaz.

TYP ÇALIŞMA SÜRECİ VE BAŞVURU LİMİTİ

TYP’den programa başlandığı tarihten itibaren bir sene içinde en fazla 9 ay süreyle yararlanma imkânı bulunmaktadır. Ancak, 9 ay bittikten sonra 3 ay bekleyerek yeni bir programdan faydalanılabilmektedir. Bir katılımcı 27 Eylül 2017 tarihinden itibaren TYP’den en fazla 24 ay yararlanılabilir hükmü getirilmişti.

İŞKUR ÜYELİK

Kurum sitesine üye olmak isteyenler “Üyelik Sözleşmesi” başlığı altında bulunan maddeleri okuduğunu ve kabul ettiğini onaylar.

İŞKUR portalına üye olan kullanıcılar, verdikleri her bilginin doğru ve geçerli olduğunu kabul eder. Bu bilgilerden dolayı oluşabilecek sorunlardan Kurum sorumlu değildir.

Sisteme üye olurken tercih ettikleri iletişim yöntemi (Fiziki adres, e-posta veya GSM numarasına kısa mesaj servisi) ile bilgilendirileceklerdir.

Tüm bildirimlerde ve yazışmalarda üye olurken verilen iletişim bilgileri esas alınır.

Kurum gerekli gördüğü durumlar ve işlemler için bildirilen fiziki adrese gönderimde bulunabilir.

Kuruma yanlış beyan edilen iletişim bilgisinden dolayı oluşabilecek hatalardan İŞKUR sorumlu olmayacaktır. Sisteme üye olurken kullanıcılar tarafından şifre belirlenmektedir.

Bu şifrenin gizliliği kullanıcının sorumluluğundadır. Kullanıcı, şifresinin izinsiz kullanıldığını tespit etmesi durumunda Kurumu haberdar etmekle yükümlüdür.

Bu şifrenin kullanıcıdan izinli ya da izinsiz olarak kullanımından dolayı ortaya çıkacak sorunlardan Kurum sorumlu tutulamaz. Bu form onaylandıktan sonra İŞKUR'a kayı online olarak devam edebilir.

İŞKUR Online Kayıt için TIKLAYINIZ.

56212.jpg

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler