İŞKUR TYP Kura Sonuçları Açıklanıyor

Tunceli'de Toplum Yararına Programı kapsamında il merkezi ve ilçelerde istihdam edilecek 150 kişi noter huzurunda çekilen kurayla belirlendi.

56545
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tunceli’de Toplum Yararına Programı kapsamında il merkezi ve ilçelerde istihdam edilecek 150 kişi noter huzurunda çekilen kurayla belirlendi. İş Kur Tunceli İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında il merkezi ve ilçelerdeki okullarda çalıştırılmak üzere Toplum Yararına Programı kapsamında 150 kişilik geçici kadro açıldı.

Başvuruların tamamlanmasıyla Atatürk Spor Salonu’nda noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirildi.Kura ile 150 kişinin ismi belirlendi.Belirlenen isimlerin 7 Ekim 2019 tarihinde işbaşı yapacağı bildirildi.

Kura çekimine İş Kur İl Müdürü Özdemir Aktaş, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hıdır Belice, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Yakup Yıldız ile iş başvurusunda bulunan vatandaşlar katıldı.

Elazığ’da Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapacak geçici 672 kişilik kadro da istihdam edilecekler bugün yapılan kura çekimiyle belirlendi.

İŞKUR‘un “Toplum Yararına Program’ı kapsamında, İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde çalışması için 672 kişinin alınacağını duyurmasının ardından çok sayıda aday başvuru yaptı. Bugün işe alınacak kişilerin belirlenmesi için Öğretmen Sıdıka Avar Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi toplantı salonunda noter huzurunda kura çekimi yapıldı. Kura çekimine iş başvurusunda bulunanlar da katıldı. 9 aylığına işe alınacak kişiler, çekilen kura ile belirlendi. Kura çekimi sonrası ismi belirlenenlerin 1 Ekim 2019 tarihinde işe başlayacakları bildirildi.

Asil ve yedekleri yüzde yüz noter kurası ile belirlediklerini belirten , İş-Kur İl Müdürü Abdullah Balcı, “Toplum Yararına Programlar, işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde dezavantajlı gruplarımıza geçici de olsa gelir desteği sağlamak istiyoruz. ilimize 500 temizlik, 172 de güvenlik olmak üzere toplamda 672 kadro tahsis edildi. Kadro tahsis edilir edilmez biz hemen ilana çıktık. Çünkü 1 Ekim’de başlatmasaydık, 9 aylık sürenin içinden gitmiş olacaktı. Çok şükür bunun planlamasını uygun bir şekilde yaptık. Yoğun bir katılım oldu”dedi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Kura listeye nereden baksbiliriz

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!